İçeriğe geç

BAYKAL KILIÇDAROĞLU’NA NEDEN REFAKAT ETMEDİ?

Baykal, Kılıçdaroğlu’nu Antalya’da yalnız bıraktı… Çünkü davet edilmedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bugün, eski lideri Baykal’ın memleketi Antalya’ya gitti. Burada Baykal’ın çok önem verdiği, her yıl da katıldığı Abdal Musa’yı anmak için düzenlenen törenleri izleyecek. Baykal daha önce hemşehrilerine, “Orada sizi boynu bükük bırakmayacağım. Ya ben geleceğim ya da sizi mutlu edecek başka bir çözüm bulacağım” sözü vermişti. Ancak Kılıçdaroğlu’na refakat etmedi.

Odatv’nin aldığı bilgilere göre, Baykal’ın bu tavrında iki husus etkili oldu.

Birincisi, kendisine ne Genel Başkan Kılıçdaroğlu’ndan, ne de Genel Merkez’den herhangi bir davet yapılmadı, program hakkında bilgi verilmedi.

İkincisi, Baykal törenlere kendiliğinden giderek, orada “ikili” bir görüntü vermekten, Kılıçdaroğlu’nun kendisini “rahatsız” hissetmesinden endişe duydu.

HENÜZ GÖRÜŞMEDİLER

Öte yandan Genel Başkan seçildikten sonra Baykal’ı evinde ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, o günden bu yana eski lideriyle henüz görüşmedi. Baykal ve Kılıçdaroğlu 32 gün içinde sadece grup toplantılarında karşılaşıp, selamlaştı.

Hatırlanacağı gibi; Kılıçdaroğlu, Baykal’ı ziyaretinde, “Sık sık gelebilir miyim, görüşlerinize başvurabilir miyim?” dediğini, Baykal’ın da kendisine, “Bundan onur duyarım” karşılığını verdiğini açıklamıştı.

ANTALYA YERİNE İSTANBIL

Antalya’ya gitmekten vazgeçen CHP eski lideri Deniz Baykal’ın Pazartesi günü İlhan Selçuk’un vefatı için başsağlığı dilemek üzere İstanbul’a gidip, Cumhuriyet Gazetesi’ni ziyaret edeceği öğrenildi.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized