İçeriğe geç

Türk valiyle, ABD Konsolosu’nun camii muhabbeti

Afganistan’ı işgâl ettiler; NATO üssünde Kuran-ı Kerim de yaktılar, Müslümanların üstüne işediler…

Irak’ı işgâl ettiler; camiileri bombalayıp Müslümanı Müslümana kırdırdılar…

Türkiye’yi “işgâl” etmediler, henüz “misafirler”; ama şimdiden İncirlik’teki camiiyi bastılar… Patriotlar için o 1400 askerin tamamı gelince ya?!.. Maazallah!..

ABD’lilerden önce bizimkiler olayı kapatma derdine düştü. Genelkurmay’ın açıklaması malum. Bir de Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un “esprisi” olmuş ki, Allah’a emanet!..

ABD Adana Konsolosluğu yapılan çalışmalar ve dil eğitimi konusunda bilgiler vermek amacıyla Çukurova 6’ncı Kitap ve Eğitim Fuarı’nda stand açmış. İşte bu standı gezen Vali Coş, Konsolos John L. Espinoza’dan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra kulağına eğilip: “İncirlik’teki olay konusundaki hassasiyet sürüyor, fazla yakın durmayalım.” esprisini yapmış. Gazetecilerin konuyla ilgili sorularını cevaplandıran ABD Konsolosu da, konunun gereğinden fazla abartıldığını belirtip: “Tabi ki hiçbir şekilde dini ibadetlerin yapıldığı bir yerde vandalizm kesinlikle kabul edilemez. Umuyorum ki her kim yaptıysa bulunur ve adalete teslim edilir.” demiş.

Ben ne Vali kadar espriliyim ne de Konsolos gibi olayı tesadüf, vandalizm sayabiliyorum. Saldırganların bulunacağına da inanmıyorum.

Çünkü; Pentagogon’un sözümona geçen Nisan ayında yasaklanan eğitim materyallerini hiç unutmadım. ABD basınına sızan belgeler, ABD askerlerinin “vandallıklarının” tesadüf ve bireysel olmadığını, Amerikan ordusunda subay adaylarına İslam ile topyekûn savaş dersi verildiğini gösteriyordu. O eğitim materyalleri içinde Mekke ve Medine’nin vurulması, tüm Müslümanların Hiroşima örneğinde olduğu gibi topluca yok edilmesine dair planlar vardı.

Acaba kendimizi daha nasıl ve ne kadar aldatacağız?

Silivri, Hasdal, Hadımköy ve Maltepe’ye kucak dolusu sevgiler…

Müyesser Yıldız

www.facebook.com/MuyesserYildiz

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized