İçeriğe geç

Aslanı kediye boğduruyorlar

İslâmcı kesimin önemli isimlerinden şair, yazar, düşünür Sezai Karakoç’un ardından, camianın “aykırı sesi” olarak bilinen ünlü şair İsmet Özel de iktidarın İsrail ve PKK politikalarına isyan etti. Turgut Özal’ın cumhurbaşkanlığı makamını işgâl etmesiyle birlikte Türk topraklarına “mütareke” şartlarının avdet ettiğini belirten Özel, bugünkü gelişmeler için de “Aslanı kediye boğdurtuyorlar” dedi.

2007’de kurduğu İstiklâl Marşı Derneği’nin genel başkanlığını yapan Özel, derneğin internet sitesi için 30 Mart’ta kaleme aldığı “Asabiyet/Kemalizm/İslâm Davası (V)” başlıklı yazıda özetle şu görüşleri savundu:

“Ne zaman ki Türkiye’nin her kaybının birilerinin servetine ve şöhretine dayanak kılındığını fark ettim, işte o zaman yolumun hepsinden ayrı olduğu şuuruna erdim… Bu demektir ki, katıksız bir CIA operasyonu formunda cereyan eden ‘Mavi Marmara’ sebebiyle İsrail devletinin Türkiye’den ABD zoruyla af dilediği tevatürünü yeni bir dolma şekline sokup bana kimse yutturamaz.

ASLANI KEDİYE BOĞDURUYORLAR

PKK militanlarına fiilen esir düşüldüğü, Ermenistan’ın PKK sırtından kazançlarını azamiye çıkardığı ahmakların, gafil ve hainlerin gözünden saklanabilse de; PKK zaferi dolayısıyla ve yükselen Ermeni talepleri karşısında çaresizlikten kıvrananların gelecek endişesini mes’uliyet sahibi kişiler gözden kaçırmıyor. Türk milleti bu durumun adını koymuştur. Buna aslanı kediye boğdurmak denir.

Tabiri ben asker ocağında öğrendim. Türk milleti sabırlıdır. Tarih içinde yerini aldığı günden beri, neye nereye kadar tahammül edeceğini bilir. Boğulan aslan da boğan kedi de bellidir. Aslanın ne cins aslan olduğu, aslanlığını nasıl ele geçirdiği, kedinin aslan boğmuş olmakla kedilikten sıyrılamayacağı da bellidir. Boğduran elin kimin eli olduğu daha çok bellidir.

MÜTAREKE ŞARTLARI

Turgut Özal’ın cumhurbaşkanlığı makamını işgal etmesiyle birlikte Türk topraklarına ‘mütareke’ şartları avdet etmiştir. Türkiye o biçim Türkiyelik kılığına kültürel, siyasi, ekonomik bünyede tedavisi gayri mümkün hasarlar güdümüyle sokulmuş ve giderek, Türklere mülkiyet hakkı tanımayan bir öteki Türkiye biçimi âbâd edilmiştir.

En az 20 senedir Türkiye’de yaşayanlar olarak ikinci kez mütareke atmosferinde soluk almaya çabalıyoruz. Can ve mal emniyetimizin Türk bayrağı altında sağlanamadığı günler bu günler. Beterin beteri kapımızı fütursuzca çalıyor. Af dileme numarasıyla İsrail’in o biçim Türkiye’ye ne yapacağını öğrenmemize az kaldı.

Gelin görün ki, 2013 yılında milleti tahkir eden mütareke, öncekinden daha meş’umdur. Eğer gerçekten bir af dileme bahis konusuysa, İsrail kendinden ne bakımdan üstün bir ülkeden af dilemektedir? Hayır, İsrail hiçbir otoriteye ‘Beni affet!’ diye yalvarmıyor. Sadece 2015’de Türkiye’nin Ermenistan’a özür beyan edebilmesinin yolunu açıyor. Türkiye’nin tazminat talebi vahim gelişmelerin başlangıcıdır. ABD dikte etmek suretiyle İsrail’e bir koy beş al formülünü hatırlatıyor. Türkiye (?) Ermenistan’a tazminat ödediğinde, hem Tel-Aviv’in, hem Atina’nın kârlarını azamiye çıkaracaklarını anlamamak için AKP’li olmak yeter…”

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized