İçeriğe geç

Ayşenur Arslan’dan alkışlanacak destek

Yargıtay’daki Balyoz temyiz duruşmasında sona gelindi. Haftalardır bir başlarına duruşmayı izleyen merak ve endişeyle bekleyen tutuklu asker ailelerine öyle bir destek geldi ki, “gönül dostları buluştu” desem yeridir.

Ayşenur Arslan ya da Medya Mahallesi. Cezaevindeki insanların tek nefes borusuydu. Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe’de saatler 11.00’e kuruluydu. Bazen isimlerini anamasa, onlardan bahsedemese de mutlaka, ama mutlaka bir selam göndererek, hem aileleri, hem içerdekileri hayata bağlıyordu.

Allah’ın selamı başını derde soktu. Programı önce durduruldu, sonra yanına “gözlemci” Akif Beki verildi. En sonunda işinden oldu.

Cezaevindekiler ve ailelerinin saati şaştı. Ancak Medya Mahallesi’nin Ayşenur Ablası gönüllere kazındı. Hiç unutulmadı.

Bir programını hatırlıyorum; Balyoz’dan tutuklu Dr. Kurmay Albay Ali Yasin Türker’in annesi Kadriye Türker bir mektup yazmış, yanında Arslan’a bir yazma, Akif Beki’ye de doğacak bebeği için ördüğü bir hırka göndermişti.

Kadriye-Osman Türker’i tanıyorsunuz artık. Her Sessiz Çığlık eyleminde varlar. Yargıtay’daki duruşmalar başladığından beri de hiç aksatmadan her gün gelip, elele, bazen sessiz gözyaşlarıyla savunmaları dinliyorlar. Hep Ayşenur Arslan’ı soruyorlardı. Nihayet dün buluştular, tanıştılar, kucaklaştılar.

Sadece onlar mı? Her tutuklu yakını Medya Mahallesi’nin kendilerinde bıraktığı izleri anlatıp, Arslan’la dertleştiler.

Gerçekten dün onlar için çok güzel bir gündü. Sadece Arslan değil, CHP’li Emine Ülker Tarhan’la, Milliyet’ten Gazeteci Fahrettin Fidan da geldi. Yalnız olmadıklarını hissettirdiler.

Kadriye-Osman Türker, Ayşenur Arslan’la şöyle vedalaştılar:

“İnşallah oğlumuz çıktığında Emirgan’da hep birlikte ailece çay içeceğiz.”

İnşallah… İnşallah… İnşallah…

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized