İçeriğe geç

“Haşim Bey hani eylül demiştiniz”

Sözde İstanbul Casusluk Davası’ndan 6’sı tutuklu 43 subayın durumunu hatırlatmak için bugün Anayasa Mahkemesi önünde bir kez daha sembolik adalet nöbeti tutuldu.

Avukatlar, Ankara Vardiya Bizde Grubu ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin organize ettiği eyleme Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile CHP Milletvekilleri Dilek Akagün Yılmaz ve Mahmut Tanal da destek verdi.

Balyoz ve Ergenekon davasında hapis yatan çok sayıda ismin yanısıra, Silivri Çadırı sorumlusu Hıdır Hokka ile sözde casusluk kurbanlarının ailelerinin tuttuğu adalet nöbetinde yapılan konuşmalarda, Anayasa Mahkemesi “Yeni Murat Özenalp olaylarının yaşanmaması” için göreve çağrıldı.

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’le birlikte bu davayla ilgili olarak 23 Temmuz’da Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’la görüşen Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, “Dosyayı Eylül’de görüşeceklerini söylemişti. 2 ay geçti, hâlâ bir haber yok. Adalet beklemez, bekletilemez” dedi.

AYM önündeki eylemde en küçük adalet nöbetçisi Eskişehir Askeri Cezaevi’nde bir başına kalan Dz.Tls.Bçv. Adnan Yılmaz’ın minik oğlu Berk Kaan’dı. Annesiyle birlikte Eskişehir’den gelen Berk Kaan elinde bayrağıyla yapılan konuşmaları büyük bir dikkatle dinledi.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized