İçeriğe geç

CHP heyeti neden gizleniyor

Ülke öyle garip günlerden geçiyor ki!..

Malûm CHP ile AKP arasında, “Fetullah Gülen’in iadesi için usulüne uygun başvuru” yapılıp, yapılmadığı tartışması yaşandı.

Tartışma, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, “Amerikalılar beni aradı. Fetullah Gülen’in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmadığını söylediler. Buradan Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyorum; Gülen’in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmış mı?” demesi üzerine başladı.

İktidar, bu açıklamaya tepki gösterdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, şu çağrıyı yaptı:

“İade talebi ve ekleri ile tüm evrakın tercümesi, Adalet Bakanlığı’ndadır. Sayın İnce, devlet yalan söylemez. Devlette her şeyin kaydı, belgesi ve arşivi vardır. Sayın İnce, sizi hukukçu vekilleriniz ve güvendiğiniz hukukçularla birlikte Adalet Bakanlığına bizzat belgeleri görmeye ve incelemeye davet ediyorum.”

Bozdağ’ın bu çağrısı üzerine CHP, 25 Mayıs’ta Adalet Bakanlığına resmi bir yazıyla başvurarak, ikisi hukukçu milletvekili, ikisi uzman hukukçu olmak üzere dört kişilik bir heyetle belgeleri inceleme talebini iletti.

İşte o heyet, yarın saat 11.00’de Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne gidip, ilgili evrakları inceleyecek.

Peki, bugüne kadar heyette yer alan isimler neden açıklanmadı?

“Gariplik”ten kastımız da bu.

Heyette görevlendirildiği belirtilen isimler konusunda bazı duyumlar geldi.

Teyit ettirmek için bir CHP yöneticisini aradık.

Bu isimleri doğrulamayacağını da yalanlamayacağını da bildirdi. İsimleri neden gizlediklerini sorduğumuzda da şu cevabı verdi:

“İsimleri duyursak, yandaş medya hemen linç kampanyasına girişir. Bu yüzden yarın saat 11.00’de Adalet Bakanlığı kapısından girene kadar kim olduklarını açıklamayacağız.”

Hale bakar mısınız; Önemli bir konuda, teknik bir inceleme yapılacak. Ve ana muhalefet partisi, bu isimlerle ilgili “medya lincinden” korkuyor!..

Biz yine de yarını beklemeyip, kulislerde fısıldanan o isimleri duyuralım.

CHP heyetinde Ankara Milletvekilleri Av. Ali Haydar Hakverdi ile Doktor Murat Emir’in yanı sıra Avukat Erol Aras ve Avukat Efe Dikbıyık’ın yer alacağı öne sürülüyor.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized