İçeriğe geç

N’aptınız Sayın Bahçeli

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin bugünkü grup toplantısında İmralı pazarlıkları için haklı olarak yağdı esti, gürledi.

Sonunda da şu açıklamayı yaptı:

“Madem İmralı’ya ziyaret sıklaşmıştır, terörist başına gitmek kutsallaşmıştır. O imralı teröristi sizin olsun. Biz de Silivri’ye gidip terörle mücadeledede muazzam bir görev yapmış İlker Başbuğ’la en kısa sürede kucaklaşacağız.”

Tamam, 27 Eylül 2012’de “CHP ve MHP’nin Halleri” başlıklı notumda şunları yazdım:

“Büyük Komutan, MHP milletvekili Engin Alan yıllardır tutuklu. MHP’liler duruşmaların sonlanmasına yakın Silivri’de görüldüler. Ve neredeyse Alan dışında hiçbir tutuklu ile ilgilenmediler. MHP Lideri Bahçeli ise ancak idam fermanı imzalandıktan, atı alan çoktan Üsküdar’ı geçtikten sonra Alan’ı ziyaret etti. Cenaze namazına katılırmış gibi… Ne yalan söyleyeyim, Bahçeli’nin Silivri ziyareti için gönlümden geçen şunlardı: Birileri MHP’yi iyice tüketmeden, Genel Başkanlığı Engin Alan’a teklif etmesi… Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’a da uğraması… Bahçeli, partisinin Genel Merkezi’nde kendisini ziyaret eden ilk ve tek Genelkurmay Başkanı’nın Başbuğ olduğunu unutmuş olamaz herhalde…”

Tamam, 8 Aralık’ta Ankara Kitap Fuarı’nda karşılaştığım Sayın Bahçeli’yi 13 Aralık’taki Silivri mitingine çağırdım.

Amma, ne yalan söyleyeyim böyle bir çıkış, her türlü yoruma açık böyle bir “dehşet dengesi” kurmasını beklemiyordum.

Neden “dehşet dengesi”?.. Birileri tam da teröristbaşı Öcalan ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Genelkurmay Başkanı’nı aynı kefeye koyup, denkleyip bir yere varma peşinde değil mi?

Bahçeli Başbuğ ve teröristbaşının adını aynı cümlede kullanarak, ne yazık ki büyük bir gafa imza atmış, “denklemcilerin” eline büyük bir koz vermiştir.

Müyesser Yıldız

www.facebook.com/MuyesserYildiz

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized