İçeriğe geç

Ona TV Gönderen Olmadı!..

Teröristbaşı bizzat Başbakan Erdoğan’ın emriyle televizyon sahibi oldu.

Kardeşi Mehmet Öcalan, bu konuda teröristbaşını, “Cezaevi müdürünün ikna ettiğini” söylerken, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “hükümlü talep etmedikçe televizyon vermez” dedi.

Niye bu kadar kıvrandılar anlayamadım. Oysa işin nasıl olduğunu “tek adam” Başbakan Erdoğan Senegal’de şöyle anlatmıştı:

“Öcalan 12 metre karelik odada kalıyor, karyolası her şeyi var. Radyosu vardı, şimdi o radyoyu televizyon ile değiştirecekler. Ben talimatı verdim, belki de değiştirdiler. Talimatı vereli epey oldu. Bir televizyonu oraya koyun dedim…”

Tv’si plazmaymış!..

Bu bilgi tazelemesinden sonra şimdi Sincan Cezaevi’ne gidelim.

Balyoz davasından hüküm giyen emekli Korgeneral Engin Alan’ın Salı günü Silivri’den, Sincan’a nakledildiğini duyurmuştum. 2.5 yıldan fazla zamandır Silivri’de olan Alan, eşinin rahatsızlığı ve 28 Şubat soruşturmasında da yargılandığı için Ankara’ya gelmeyi istemişti.

Kimdir Engin Alan?

Ömrü, bugünlerde “İşte kontrgerilla, işte gerçek Ergenekon” kampanyalarıyla yeniden gündeme taşınan Özel Kuvvetler’de ve terörle mücadelede geçti. PKK’nın bir ve iki numarası Öcalan ile Şemdin Sakık yakalandığında Özel Kuvvetler Komutanı’ydı.

Kıbrıs’taki mücadelenin de gizli kahramanlarındandı. Güneydoğu dışında Irak’ın kuzeyi ile Azerbaycan’da görev yaptı.

2005 yılında emekliye sevkedildi. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğüne getirildi.

“Balyoz darbe planında yer aldığı” gerekçesiyle 2010 yılında tutuklanıp, Silivri’ye kondu. Oysa 1. Ordu’daki o seminerin yapıldığı dönemde Irak’ın kuzeyinde görevdeydi.

Cezaevindeyken MHP İstanbul Milletvekili seçildi. Balyoz davasının 21 Eylül’deki karar duruşmasında da 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Engin Alan şimdi Sincan Cezaevinde yeni baştan düzen kuruyor. Öğrendiğime göre, ilk işi koğuşu için alışveriş yapmak olmuş. Buzdolabı, masa, su ısıtıcısı almış. Tahmin edeceğiniz gibi en çok televizyon meselesini merak ettim; gönderen(!) falan oldu mu diye. Hayır, gönderen olmamış, kendisi cezaevi kantininden satın almış.

Televizyon işini ben gibi eşi Nevin Alan da merak edip, Sincan Cezaevi’ndeki ilk kapalı görüşmelerinde sormuş, kaç ekran olduğunu öğrenmiş. Büyük olduğunu duyunca, “Teröristbaşınınki büyük oluyor da seninki niye olmasın” diye espriyi patlatmış.

Başbakan Erdoğan’ın, “Engin Alan Paşa’nın koğuşuna bir televizyon koyun talimatı verdim” demesini beklemek tabii ki saflık olurdu.

Bizzat Engin Alan’ı kastederek;

“Bir Başbakan bir anma törenine gider de bir Korgeneral orada ayağa kalkmaz mı? Kalkması gerekir, kalkmazsa bedelini öder. Zaten bedelini de ödedi. Çanakkale’de anma törenlerine gidiyoruz; bu beyefendi ayağa kalkmadı, ondan sonra gereği yapıldı. Ama şimdi gideceği yeri o da bilmiyor.” itirafında bulunan,

Alan’ın Mehmetçik Vakfı Başkanı olduğunu öğrendiğinde ise: “Bilsem yaptırmazdım, engellerdim.” diyen Erdoğan, hiç Engin Paşa’nın televizyonunu düşünür mü?

Engin Paşa’nın Sincan’la ilgili ilk izlenimlerini de aktarayım, ama ne olur Silivri’dekiler duymasın!..

24 saat sıcak su varmış, yemekler sıcak geliyormuş ve Silivri’ye göre daha temizmiş…

İşte bir teröristbaşına gösterilen ihtimam, işte ömrü vatan-millet hizmetinde geçmiş kahramanlarımıza sağlanan(!) imkânlar… Allah’ım beter muamelelerden korusun!..

Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan ve Mamak’a kucak dolusu sevgiler…

Müyesser YILDIZ

19 Ocak 2012

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/engin-alan-sincan-cezaevinde-ne-satin-aldi-2001131200.html

Kategori:Uncategorized