İçeriğe geç

Başbuğ’dan Hilmioğlu’na: “Yalnız Değilsin.”

Silivri’de tutuklu Malatya İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Fatih Hilmioğlu ağır hasta. Kamuoyu ayakta, yürekler sızlıyor; ama ne mahkemenin ne de yöneticilerin umurunda.

Prof. Fatih Hilmioğlu oğlunu kaybetti. Eşinin psikolojisi tahminlerin ötesinde: “Diğer oğlum olmasa intihar edeceğim.” diyecek kadar kötü.

Ve Prof. Hilmioğlu kendisini çok ama çok yalnız hissediyor. Bu duygu ve düşüncesini son olarak kardeşi-avukatı Hayati Hilmioğlu’yla paylaştı. Şunları söyledi:

“İlker Başbuğ’un arkasında koca Türk Silahlı Kuvvetleri var. Prof. Mehmet Haberal’ın arkasında tüm Karadeniz ve bilim dünyası var. Benim arkamda ise hiç kimse yok!..”

18 Şubat’ta Silivri’ye gelen vatanseverlerin gazlandığı, barikatlarla kuşatıldığı duruşma sırasında Avukat Hayati Hilmioğlu ile Başbuğ ve Haberal’ın sohbet ettiklerini gördüm. Duruşma bitiminde Hilmioğlu’na ne konuştuklarını sordum.

Prof. Fatih Hilmioğlu’nun Başbuğ ve Haberal’la ilgili sözlerini aktarmış. Onlar ne karşılık mı vermiş?

Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ: “Ben ve ordumuz Hilmioğlu’nun arkasındayız.”, Prof. Mehmet Haberal da: “Hem tüm Karadeniz hem bilim dünyası hem de ben arkasındayız, merak etmesin; kesinlikle yalnız değil.” demiş.

Prof. Hilmioğlu’na yalnız olmadığını acaba bizler nasıl hissettirebilir, onun için daha başka neler yapabiliriz? Haydi hep birlikte düşünüp çare bulalım!..

Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer’e kucak dolusu sevgiler…

Müyesser YILDIZ

22 Şubat 2013

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/ben-ve-ordumuz-arkanizdayiz-2202131200.html

Kategori:Uncategorized