İçeriğe geç

Davanın Sonu Geldi… Hikmet Çiçek “Örgütdaş”ıyla Yeni Tanıştı!..

“Ergenekon Terör Örgütü” davasında yaşanan acayipliklerin haddi hesabı yok.

İşte çok çarpıcı bir örnek daha; Tutuklamalar 7’inci yılını doldurmak üzere… Davanın sonuna gelindi… Buna rağmen daha birbiriyle tanışmayan, karşılaşmayan sanıklar var.

Aydınlık Gazetesi Yazarı Hikmet Çiçek Silivri’nin en kıdemli tutuklularından. 1971 muhtırasında, 1980 darbesinde hapis yattı. Mart 2008’den bu yana da Ergenekon’dan yatıyor. Özetle 25 yıllık meslek hayatının 20 yılını hapiste geçirmiş bir isim.

Çiçek’in Silivri’de 6. yılı, yüzlerce duruşma yapıldı, ama “örgütdaşlarından” birisini iki hafta öncesine kadar tanımadı. Çiçek’in tanımadığı ve çok merak ettiği “örgütdaşı”, Haziran’da tutukluluğunun 4. yılına girecek olan Gazi Üsteğmen Serdar Öztürk’tü.

Çiçek ve Öztürk’ün Ergenekon öncesinde hiçbir tanışıklığı yoktu. Aynı “örgüt” sepetine atıldıktan sonra da karşılaşıp, tanışma imkânı bulamadılar. Zira Serdar Öztürk’e daha en başında, yaptığı savunmalardan dolayı duruşma yasağı konmuştu.

Hikmet Çiçek sık sık Öztürk’ün Avukatı Demet Reçber’e, “Bir türlü şu Serdar’la tanışamadık” diyordu.

Savcı mütaalasını verip, son savunmalara geçildikten sonra yasaklıların duruşmalara katılmasına izin çıkınca, Serdar Öztürk ilk kez önceki hafta mahkemeye geldi.

Bu gelişle de Hikmet Çiçek nihayet Serdar Öztürk’le tanıştı. Daha önce Avukat Demet Reçber’den Öztürk’ün tarifini alan Çiçek, salona geldiğinde onu kolaylıkla tanıdı ve yanına gidip, “Tanışalım!.. Ben Hikmet Çiçek” dedi.

Avukat Demet Reçber’e, “Tanışmayan başka örgütdaşlar var mı?” diye sordum.

“Olmaz mı? Ama ben sadece Serdar Öztürk’ün tanışmadıklarını biliyorum” cevabını verdi.

Savcı mütaalasına göre, “örgütün” iki lideri var. “Darbecilerin lideri” Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, “Ergenekoncuların lideri” Teğmen Mehmet Ali Çelebi gözüküyor. Acaba kendisi de asker olar Serdar Öztürk “örgüt lideri” olan bu silah arkadaşlarını tanıyor muydu?

Avukat Demet Reçber’in verdiği bilgi şu:

Hayır!..Serdar Öztürk, Başbuğ’la da Çelebi’yle de henüz tanışmamış.

İşte “Korkunç, en tehlikeli örgüt Ergenekon, Ergenekon” dedikleri bu!..

Duruşmalar bitmek üzere, ama Mahkeme salonunda bile “örgütleşemeyen” insanlar!..

Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer’e kucak dolusu sevgiler

Müyesser YILDIZ

6 Mayıs2013

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/ergenekonda-bir-acayiplik-daha–0605131200.html

Kategori:Uncategorized