İçeriğe geç

Hüseyin Çapkın’ın çalışma arkadaşı polisten çarpıcı çağrı

150 bin kişilik polis teşkilâtının, bir avuç özele teslimi milletin içine sinmiyor.

Ama asıl sinmemesi gereken, gerideki binlerce Türk polisi.

İşte nihayet onlardan biri ses verdi. Birlikte görev yaptıkları İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a facebook hesabından açık bir mektup yazan emekli Emniyet Müdürü Erdal Derya, “Halka karşı takınılan tavır size yakışmadı. 31 Mart Vak’asının intikamını almak isteyenlere lütfen alet olmayın, istifa edin” çağrısı yaptı.

İşte TC Erdal Derya’nın, “İstanbul Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin Çapkın’a sesleniyorum” başlıklı o mektubu:

“Ey Hüseyin Çapkın, sen başkomiser rütbesinde iken Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde 1977-78 yıllarında asayiş ekiplerinde senin emrinde omuz omuza görev yaptık. Seni çok iyi tanıyorum.

Senin kişisel özelliklerini de bunun için çok çok iyi biliyorum.

Sen Türkiye Cumhuriyetinin tam bir Cumhuriyet Polisisin.

Yurdunu milletini ölümüne seven insansın. Demokratik değerlere tamamen bağlı bir insansın. En önemlisi sen, her açıdan dürüst bir insansın. Bunun aksini kimse söyleyemez.

İstanbul Emniyet Müdürü olduğun andan itibaren İstanbul İlinin Asayiş yönünden sorunlarında, akla kara kadar fark edilecek biçimde olumlu gelişmeler oldu… Mesleğini ve meslektaşlarını seven ama içindeki çürük elmaları da meslek adına,millet yararına temizlemesini bilen insansın.

Şu anda siyasi iktidar, halka rağmen, genel hukuk anlayışlarını altüst ediyor ve açıkca cumhuriyet düşmanlığı ediyor…

İstanbul Taksim’de gelişen olay nedir Sayın Hüseyin Çapkın…

Sanki iktidar, 1909 yılı 13 Nisan’ında, eski takvime göre Mart’ın 31’inde Taksim Topçu Kışlasında başlattığı ve tarihte 31 Mart vak’ası olarak yer olan gerici ayaklanmasının kanla bastırılmasının intikamını alır gibi faaliyetler içine girdiği görülüyor…

Sayın Hüseyin Çapkın… Senin emrindeki polise ve sana, Taksim’de haklı eylem yapan halka karşı takınılan tavır yakışmadı… Şu andaki İstanbul Polisinin görünümü, tanıdığım Hüseyin Çapkın’ın yönetimindeki polisin görünümü olamaz.

Ey Hüseyin Çapkın,sizi çok iyi tanıyan,sizi seven ve sayan emekli bir mensubunuz olarak haykırıyorum… Tarihteki gerici ayaklanması 31 Mart vak’asının intikamını almak isteyenlere lütfen alet olmayın.

Siz ülkeme yakışıyorsunuz ama bu iktidar size yakışmıyor… Lütfen istifa edin…

İstifa etmezseniz size olan derin saygımı kaybedeceğim…

Erdal DERYA

Emekli Emniyet Müdürü”

Derya’nın bu mektubuna çok sayıda polisin destek verdiği görüldü.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized