İçeriğe geç

Çorap Böyle Örülür

Gezi eylemlerine destek için bu hafta Sessiz Çığlık da sustu ve durdu. 1 saat boyunca ne açıklama yapıldı, ne konuşma… Slogan da atılmadı, marş da söylenmedi…

Ama çok ilginç bir protestoya imza atıldı. “Balyoz, Ergenekon” adı altında askerlerin başına örülen çoraba göndermede bulunmak üzere bazı tutsak yakınları, “Çorap öyle örülmez, böyle örülür” dercesine Sakarya Medyasının ortasına oturup, rengarenk çorap ördüler.

Örgücüler arasında bir de baba vardı. 26 aydır tutuklu olan Kurmay Albay Murat Ataç’ın babası Cengiz Ataç eşi Gülçin Ataç’ın yanına oturup, bir güzel çorap ördü.

Kurmay Albay Murat Ataç arandığını duyunca Türkiye’den yaklaşık 15 bin kilometre uzaklıktaki Avustralya’nın başkenti Kanberra’dan gelmiş ve o da birçoğu gibi “kaçma şüphesi olduğu” gerekçesiyle tutuklanmıştı. Tutuklandığında Kanberra’da Askeri Ataşelik yapan Murat Ataç’ın sözde Balyoz darbe planının hazırlandığı 2003’te ise henüz öğrenci olduğu ortaya çıkmıştı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan Balyoz davasıyla ilgili tebliğnamede beraati istenen isimler arasında Murat Ataç da var. Buna rağmen anne ve babası bugün Sessiz Çığlık eylemine katılıp, çorap örme protestosuna eşlik ettiler.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized