İçeriğe geç

Müyesser Yıldız’a bu çiçekleri kim gönderdi

Ankara Kitap Fuarı’nda Kırmızı Kedi Yayınevi standında bir imza günü… Hayatımın vazgeçilmezi, en müstesna insanlar tutuklu aileleri, tüm değerli dostlar, vatanseverler yanımdaydı… Hepsi çiçek gibiydi…

Gelen iki özel çiçek daha vardı; Gözlerimi dolduran, yüreğimi tarifsiz şekilde onurlandıran çiçekler…

Artık arkadaşım değil, kardeşim olan Deniz Yarbay Kürşad Güven Ertaş’ı dün bir kez daha Mamak Cezaevi’nde bırakıp, ayrıldık. Tam vedalaşırken, “Yarın imza gününe mutlaka geleceğiz” demez mi? “Nasıl yani?!.. Yarın tahliye mi oluyorsunuz yoksa?!..” deyiverdim. Ne güzel dilekti!..

Ama sözünde durdu, gerçekten geldi. Sadece o değil Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer’in tamamı geldi!.. İşte bu muhteşem çiçekle!..

Bir de Türker Ailesi’nin demeti… Hasdal Cezaevinden Dr. Albay Ali Yasin Türker, Sessiz Çığlık eylemlerinde anamız olan Kadriye Türker ve evlatlarını seyyar satıcılık, taksilicilik yaparak okutan Osman Baba’yı babayı temsilen cefakâr kardeş Yasemin Türker’in elime değil, kalbime tutuşturduğu çiçekler…

Gerçek “dev” onlar!.. Zindandaki vatanseverler ve aileleri!..

O yüzden bir kez daha Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak, Şirinyer’e ve onların eşleri, ana-babaları, çocuklarına kucak dolusu sevgiler.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized