İçeriğe geç

Serdar Öztürk’ten Çarpıcı İddia: “Kimlere Bavulla Dolarlar Taşındı?”

Önce iyi haber. Gazi Üsteğmen Serdar Öztürk artık GATA’da.

Yazılmasını, haber olmasını istemedi, ama yazıyorum, çünkü söyleyeceklerim var.

Öztürk’ün gerekçesi şu:

“Dışarıda olumsuz propaganda malzemesi olmaması için yazmazsan sevinirim…”

Kaygısının sebebi çok açık; Fetullah Gülen 2009’da GATA’ya yatırılan veya burada tedavi gören tutuklu askerler için “Baksanıza sürekli Silivri Cezaeviyle GATA arasında yatay geçiş, yani yatış geçişi var. Bizim Erzurumlular bunu şöyle yorumluyor; Bu işin içinde bir GATA’kulli var” demişti.

Bu da benim cevabım:

Kim, hangi hakla vücudunun yarısını Güneydoğu’da bırakmış, Silivri şartlarında ölümcül uyku apnesine yakalanmış bir Gazimiz için “GATA-kulli yapıyor” diyebilir? Milletimiz kimlerin, ne türlü gata-kulliler çevirdiğini görmüyor mu?

İkincisi; Serdar Öztürk GATA’nın raporuyla hastaneye yatırılmış değil. Elinde kapı gibi Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin verdiği rapor var. Yani kimsenin, “Rapor hileli” gibi bir iddiada bulunma imkân ve ihtimali yok.

Üçüncüsü; Şimdilik sadece testler için GATA’ya yatırılırdı. Nihai karar bu testler bittikten sonra verilecek.

Dördüncüsü; Ben de bilmiyordum, yeni öğrendim. Meğer Serdar Öztürk Güneydoğu’da yaralandığında şarapnel parçası burnunun üstünü de delmiş ve bu delik kapatılamamış. Tabir-i caizse burnunun üstünden “hava kaçırıyor”. O yüzden testler çok zor yapılıyor. Doktorlar öncelikle 20 yıl önce açılan bu deliğe çare bulmaya çalışıyor. Belki yeni bir ameliyat geçirmesi gerekecek.

Gerçekler böyle. O yüzden kimsenin “olumsuz propaganda” yapamayacağını, yapmaya hakkı olmadığını düşündüğümden Serdar Öztürk’ün bu isteğini yerine getirmedim.

Kirli propagandanın tahribatına bakar mısınız; İnsanlar hastaneye yatmaktan, tedavi görmekten, yaşam hakkını savunmaktan böylesine korkar hale getirilmiş!..

-Elleri Kirli Olanlar Temizlik Yapamaz-

GATA’ya yatırıldığını öğrenince Cumartesi sabahı hemen ziyaretine gittim. Ancak görüşme imkânım olmadı. Bunun üzerine kısa bir not gönderip, durumunu, ülkedeki gelişmeler hakkındaki düşüncelerini sordum. Bir de eğer yanında varsa, “AKP ve Gülen’i Kurtarma Planı” kitabını imzalayıp, göndermesini istedim. İmzalı kitabı Mamak Askeri Cezaevi’nde yatan Deniz Yarbay Kürşad Güven istemişti, ona götürecektim.

Cevabı mektubu yarım saat sonra geldi. Belki bu ilk kez el yazısıyla yazılmış mektubuydu. Çünkü halen vücudunda duran şarapnel parçaları yüzünden kalem tutmakta da zorlanıyor.

En başından beri “çete”nin izlerini takip eden Serdar Öztürk, kısa mektubunda ülkede yaşananlara dair ilginç tespit ve iddialarını şöyle anlatıyor:

“Son dönemde yapılan işler AKP ve hükümetten ziyade doğrudan Türkiye’yi hedef alan bir operasyon. Öyle olmasaydı zamanında cemaatçi genel müdürlere bavulla taşınan dolarlar için de operasyon yaparlardı. Aynı şekilde cemaate yakın eski bir bakanın oğluna da benzer gerekçelerle operasyon yapılabilirdi. Ama bunların hiçbirisi yapılmadı. Dolayısıyla cemaat hiç öyle rüşvet ve yolsuzlukların üzeriye gidiyoruz diye ahkâm kesmesin. Elleri kirli olanların rüşvet ve yolsuzlukla mücadele ediyoruz demeleri sadece gülünçtür.”

Kimleri, hangi olayları kastediyor, sorma şansım olmadı tabii. Gelecek görüşmede öğrenebilirsem ve belgesi de varsa mutlaka paylaşacağım.

Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer’e kucak dolusu sevgiler

Müyesser YILDIZ

6 Ocak 2014

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/cemaate-bavul-dolusu-dolari-kimler-tasidi–0601141200.html

Kategori:Uncategorized