İçeriğe geç

Yılbaşı kutlamaları neden yasaklandı

Genelkurmay Başkanlığı’nın, yılbaşı gecesi TSK sosyal tesislerinde canlı müzik programlarını iptal ettiğini duyurmuştuk.

Genelkurmay Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü telefonla arayıp, yasak kararıyla ilgili olarak bilgi verdi. Özkürkçü, şunları söyledi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nde tüm sosyal tüm sosyal faaliyet ve eğlencelerin, ülkemizin içinde bulunduğu koşullar, halkımızın ve personelin bu tür olaylar karşısında gösterdiği hassasiyet göz önünde bulundurularak planlanması esas alınmaktadır.

Van depreminde verdiğimiz kayıplar ve bölgede yaşanan acılar nedeniyle 2012 yılbaşı programları da iptal edilmişti. Son zamanlarda yürütülen terörle mücadele harekâtı, 15 Aralık 2015 tarihinden itibaren Cizre, Silopi ve Diyarbakır Sur bölgelerinde yoğunlaşarak devam etmektedir. Bu harekâta katılan birliklerimiz yüksek bir moral, büyük bir özveri ve uyum içinde tek vücut halinde kendilerine tevdi edilen harekât görevlerini yerine getirmektedir. Terörle mücadele esnasında yaralanan ve şehit olan personelimiz ve bölücü terör örgütünün eylemleri nedeniyle bölgede acılar yaşayan halkımıza saygımızın ifadesi olarak 2016 yılbaşı programları da iptal edilmiştir.”

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized