İçeriğe geç

Şehzade Bilal için şehit oldu, vatan için değil

Ankara Kocatepe Camii’nde yıllar önce şehit cenazelerinde protesto yaşanırdı. Sonra Camii’yi “VİP”leştirdiler, yoğun güvenlik önlemleriyle vatandaşları bezdirdiler. Böylece devlet ricali protesto edilmez oldu.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

İşte o yıllardan sonra Kocatepe’de ilk kez bugün eşi benzeri görülmeyen bir isyan yaşandı… Şehit aileleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar başta olmak üzere tüm komutanlara, “PKK niye bitirilmiyor? İsteseniz 1 dakikada bitirirsiniz. Niye bitirmiyorsunuz, kim bitittirmiyor?” diye sordu.

Evet, dün Dağlıca’da şehit düşen 8 askerimizden ikisi bugün Ankara’da son yolculuklarına uğurlandı. Kara Pilot Üsteğmen Burak Abikebahşi ile Sağlık Astsubay Üstçavuş Mekan Şahin.

Önce şehit Astsubay Mekan Şahin’in naaşı getirildi Kocatepe’ye. Tabutun önünde yürüyen babası gözyaşları içindeydi. Şehidin eşi ise arkadan naaşı tutuyordu, elini tutar gibi. Tüm akrabaları ay yıldızlı tişört giymişti. Halası, yeğeninin resmini kaldırıp, “Şehzade Bilal için şehit oldu… Vatan için değil” diye haykırdı gazetecilere. Annesi, “Oğlum, şehit olursam sakın ağlama demişti. Ben şimdi ne edeyim?” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve ve diğer komutanlar Şahin Ailesine taziyeye gittiğinde de yakınları, “PKK’yı niye bitirmiyorsunuz?.. Bitirin bu şerefsizleri” diye tepki gösterdi.

Şehitlerin cenaze namazı kılınırken de Mekan Şahin’in bir diğer halası yeğeninin resmi kucağında şunları söyledi:

“Kim bitirebilicekse o gelsin, o koltuğa. Allah bu olayda, şehitlerin buraya gelmesinde en ufak katkısı olan herkese evlat acısı versin… Ben öğretmenim. Çocuklarıma Atatürk’ü, İnkilap Tarihi’ni anlatamıyorum. Bana da soruşturma açsın, beni de Doğu’ya göndersin, ben de ölüp, geleyim. O emri veremeyen kişi orada bir daha oturmasın, oturmasın…”

DOĞUM GÜNÜNDE CENNETE GİTTİ

Diğer şehidimiz Kara Pilot Üsteğmen Burak Bikebahşi… Annesi, babası, kızkardeşi ve babaannesi… Bir de sadece 1 hafta önce evlenme teklif ettiği kız arkadaşı… Görev dönüşü sözleneceği kız arkadaşına aldığı tek taş yüzüğü sosyal medya hesabından paylaşmış şehidimiz. Galiba o talihsiz genç kız da cenaze törenindeydi. “Oğlum, oğlum” diye feryat eden Babaannenin elini tuttu hep.

Babası, cenaze törenine hiçbir siyasinin gelmesini istememiş. Ama Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, MHP’den de sadece Ankara Milletvekili Erkan Haberal geldi.

Bugün Burak Üsteğmen’in doğum günüymüş. Babası sadece bunu söyledi ve “Doğum gününde cennete gitti” dedi.

YİNE Mİ PROVAKASYON

Son dönemde şehit cenazelerinde CHP’ye yönelik protestolar başladı. Daha önceki cenazelerde, “HDP’yle işiniz ne” diye protesto edilen CHP’ye bu cenazede daha ilginç bir tepki geldi.

Hem de tam cenaze namazı kılınırken… Herkes namazdaydı… Bir yerlerden Camii’nin avlusunun ortasına fırlayıp gelen iki kişi, “Levent Gök, namaz kılınırken konuşmaya utanmıyor musun? Konuşacaksan çek git” diye bağırdı.

İlginç protestocular polisler tarafından Camii’den uzaklaştırıldı.

ASKERLERİN ÖNÜNDE DURDU VE…

Şehitlerin cenaze namazını üç hoca kıldırdı, “Şehitlere hakkınızı helâl ediyor musunuz?” diye sordu.

Sonra; Dönüşü olmayan son yolculuk!..

Aileler, askerler, siyasiler, diğer katılımcılar son uğurlama için yerini aldı.

Şehit Astsubay Mekan Şahin’in annesi tam askerlerin önünden geçerken durdu, onlara döndü ve “Oğlumu koruyamadınız. Bari diğer çocukları koruyun, başka evlâtlar yanmasın. Bitirin şu şerefsizleri” diye haykırdı. Görevliler, anneyi susturmaya çalışıp, yerine götürdü. Tüm aile, şehidini asker selamı ile uğurladı.

Kara Pilot Üsteğmen Burak Bikebahşi’nin babası ve kız kardeşi birbirine sarılarak, naaşı bekledi. O ana kadar metanetini koruyan annesi ise tam naaş geçerken önüne fırlayıp, “Götürmeyin oğlumu, götürmeyin ciğerimi” diye ağladı.

Mekânları cennet olsun… Dağ olsa yıkılır, Allah o ana-babalara dayanma gücü versin…

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized