İçeriğe geç

“FETÖ” İtirafçısı Asker AKP’li Belediye Başkanının Oğlunun Adını Verince Ne Oldu?

Tüm hızıyla devam eden “FETÖ” soruşturma ve davalarında, sözkonusu sanık veya şüpheli bir AKP’li yakını olunca, “Suçun şahsiliği ilkesine” titizlikle uyulduğunu biliyoruz.

15 Temmuz darbe teşebbüsünün planlayıcılarından olduğu belirtilen birisinin ağabeyinin Büyükelçi veya kardeşi “FETÖ”den tutuklu birisinin bakan yapılması gibi.

Bunlar kamuoyunun bildiği örnekler. Kimbilir, “Sözkonusu bir AKP’li” ise bilmediğimiz daha ne gibi “hassasiyetler” gösteriliyordur!..

İşte onlardan birisini aktarmak istiyoruz.

Ankara’da Kara Havacılık Okul Komutanlığı’ndaki “Mahrem yapılanmayla” ilgili devam eden bir soruşturma var.

Soruşturma kapsamında burada görevli astsubaylardan birisi 14 Mart’ta, “Terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla gözaltına alınır.

İki gün sonra polise ifade verir.

İfadesinin başında, “Etkin pişmanlıktan” yararlanmak istediğini belirten şüpheli astsubay, “FETÖ yapılanması” ile irtibatını detaylı bir şekilde anlatır.

-“Abi AKP’den Başkasına Oy Verirseniz Memleket Elden Gider Dedi”-

Ankara’da otururken, ilk kez lise yıllarında ders çalışmak amacıyla bu yapıya ait bir öğrenci evine gittiğini, kendilerine namaz kıldırmaya başlanınca, burasının onlara ait olduğunu anladığını bildiren şüpheli, şöyle devam eder:

“Bize abilik yapan gerçek ismi S.Y. kod adı S. olan kişi bu dönemde bana, ‘AK Parti’ye oy verin. Başka partiye oy verirseniz, memleket elden gider’ şeklinde tavsiyede bulundu. Ben de, ‘Ben ülkücü bir insanım’ dedim ve kendisinden soğudum. Eve gitmemeye başladım.”

İfadesinde, gerek liseydeyken ilk gittiği evde, gerekse daha sonra okuduğu Astsubay Okulu’nda, gerekse de okul bitip, Kara Havacılık Okul Komutanlığı’nda göreve başladıktan sonra tanıştığı, birlikte sohbet toplantılarına katıldığı kişileri gerçek veya kod adlarıyla tek tek sıralayan astsubay, tam 21 isimden söz eder.

-Başkanın Oğlu-

İfadesinin sonunda, “Ben vatanıma ve milletime ihanet etmedim. Vatanıma ve milletime son derece bağlı, milliyetçi bir insanım. Bu yapıdan her seferinde kurtulma çabası içinde oldum. Mesleğimden olma tehditleri ile karşı karşıya geldim. Bu nedenle isteksiz de olsa görüşmelere belli bir dönem devam ettim. Ancak Mayıs 2014’te bu yapılanma ile irtibatımı tamamen kopardım” diyen ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan astsubayın, o 21 isimden birisi hakkındaki beyanı şöyledir:

“Liseden sınıf arkadaşım olur. Birlikte yapıya ait öğrenci evine gidip, geldik ve burada yapılan faaliyetlere katıldık. Şu anki …… Belediye Başkanı …. …..’ın oğludur. Fotoğrafından teşhis yapabilirim.”

Astsubayın ismini açıkça verdiği kişinin, Ankara’nın büyük ilçelerinden birisinin AKP’li Belediye Başkanı olduğunu belirtip, devam edelim.

“Fotoğrafından teşhis yapabilirim” demişti ya, 6 gün sonra 20 Mart’ta Astsubaya, ifadesinde geçen kişilerin fotoğrafları üzerinden teşhis yaptırılır.

Astsubay, bunlara tek tek baktıktan sonra imzaladığı teşhis tutanağının altına şunları yazar:

“Bana gösterilen fotoğrafları kesin ve net olarak teşhis ediyorum. Fotoğrafların yanında belirttiğim açıklamalar bana aittir ve kendi el yazım ile yazdım.”

Buradaki önemli ayrıntıya gelince;

Astsubaya yaptırılan teşhiste sadece 20 kişinin fotoğrafı vardır.

Fotoğrafı gösterilmeyen tek kişi, “Belediye Başkanının oğludur” dediği isimdir!..

Diğer 20 isim hakkında soruşturma açılıp, gözaltı kararı verilir… Görevde olanlar hemen açığa alınır… Belediye Başkanının oğlu hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığını ise bilen yok.

Keşke, soruşturma ve kovuşturma aşamalarında AKP’li yakınlarına gösterilen bu “özen” herkese gösterilse!..

Müyesser YILDIZ

7 Ekim 2018

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/feto-itirafcisi-asker-akpli-belediye-baskaninin-oglunun-adini-verince-ne-oldu-07101802.html

Kategori:Uncategorized