İçeriğe geç

AKP Öyle Bir “İmam”dan Oy İstedi ki!..

Diğer illeri bilmiyorum, ama Ankara’da AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, tüm evlere bir zarf gönderdi.

Zarfta, Özhaseki’nin 2019-2024 Ankara projeleri broşürü ile bir mektup var.

“Kıymetli Hemşehrim” hitabıyla başlayan mektubun ilk paragrafı şöyle:

“Ankara’nın geleceği için önemli bir yerel seçimin arefesindeyiz. Milletimizin belediye yönetimlerini belirleyeceği bu seçimin şehirlerimize ve ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum. Bu vesile ile gerek televizyon ekranlarında gerekse saha çalışmaların esnasında sizlere projelerimi, ilkelerimi ve nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceğimi anlatmaya çalıştım. Şimdi bir kez de bu mektup vasıtasıyla sizlere ulaşmak ve düşüncelerimi paylaşmak istedim.”

Özhaseki, “Değerli Ankaralı Dostlarım” deyip, uzun uzun kendisi ve yönetim anlayışı hakkında bilgi verdikten sonra da özetle şunları anlatıyor:

“Hiç kimseyi dışlamadık, ötekileştirmedik. Farklılıklarımızı bu ülkenin bir zenginliği olarak gördük. Her daim, ‘Yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü’ anlayışı ile hareket ettik… Kapımız herkese açık oldu. İki kapılı bu fani dünyada gönüller yapmayı, gönüller kazanmayı, insanlarımızın duasını almayı düstur edindik… Bugüne kadar edindiğim tüm tecrübe ve birikimlerimle, yıllardır bağlı kaldığım ilke ve prensiplerimle Türkiye’nin kalbi ve bağımsızlığımızın sembolü olan Ankara’mıza, sizlerin teveccühü ile hizmet etmeye talibim. Tüm zorlukları sizlerle bilikte aşmayı ve Ankara için hazırladığımız çok önemli projeleri hayata geçirmeyi arzu ediyorum… Eğer bana fırsat verirseniz, tüm kalbimle bağlı olduğum Ankara’ya aşkla, samimiyetle, özveriyle, güvenle hizmet edeceğim. Alacağınız kararlara ve sandıktaki tercihlerinize şimdiden saygı duyacağımızı ifade ediyorum. Sizi ve ailenizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

-“FETÖ’cü ve Darbeci”ye de Gönderildi-

Malûm AKP-MHP Cumhur İttifakı, karşıdaki Millet İttifakını “HDP-PKK ve FETÖ’yle işbirliği” yapmakla suçluyor.

Ki, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın, “HDP’nin oyunu istiyor mu?” şeklindeki bir sorusu üzerine Mehmet Özhaseki, şu açıklamayı yaptı:

“Güya bana zor bir soru soruyorlar. Kanlı katillerin, o lanet örgütün hiçbir şeyini istemiyoruz. Haram oylarını da istemiyoruz. Onların oylarına, bizim evlâtlarımızın kanı bulaştı. Ancak tüm Kürt kardeşlerimin oylarına talibim. Ben gidip oralarda hizmet eden birisiyim. Bakanlığımdaki çalışmalarımın yarısı Güneydoğu’da geçti. Sur’a, Nusaybin’e, Yüksekova’ya, Cizre’ye ve Şırnak’a gittim. Teröristlerin o insanlara nasıl zulüm ettiğini gördüm. O insanların ben evlerini yaptım. O kardeşlerimi bağrıma bastım. Elbette ki onların oylarını istiyorum.”

Özhaseki’ye “Zor bir soru” daha; Acaba “FETÖ’cülerin ve darbecilerin” oyunu istiyor mu?

Bunu niye mi soruyoruz?

Başta anlattığımız mektup var ya, işte o mektup “Sayın Harun Biniş ve Ailesi”ne de gönderildi.

Harun Biniş kim mi?

15 Temmuz’da Akıncı Üssü’nde darbeyi yönettiği ve “3 numaralı sivil imam” olduğu belirtilen isim…

Halen Sincan Cezaevi’nde ve Savcının esas hakkında mütalaasında 79 kez ağırlaştırılmış müebbet istediği biri…

Muhtemelen bu mektup “FETÖ ve darbe”den tutuklu diğerlerinin de ev adreslerine gönderilmiştir.

Olayı, “FETÖ’yle amansız mücadeleden” söz eden İktidar partisinin özensizliği ve dikkatsizliğine verelim.

Verelim de bilindiği gibi, Başkanlık referandumu ile 24 Haziran seçiminde oy kullandıkları halde, bu seçimde “MERNİS kaydı bulunamadı” veya “Seçmen listesinde adı yok” gibi gerekçelerle “FETÖ ve darbe” tutuklularının oy kullanmasının önüne geçildi.

Peki Özhaseki, onların olmasa da ailelerinin oylarını istiyor mu?!..

Müyesser YILDIZ

24 Mart 2019

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/ozhaseki-15-temmuz-darbesini-yoneten-isme-zorluklari-birlikte-asalim-diye-mektup-gonderdi-24031925.html

Kategori:Uncategorized