İçeriğe geç

23 Bin TIR Silahı da Bay Kemal mi Gönderdi?

Pazar günü şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıdan beri şehitlerimizi, CHP-HDP-PKK ilişkisini konuşuyoruz. İktidar ve destekçileri, 31 Mart’tan önce olduğu gibi, bu olaydan sonra da CHP’yi suçlu sandalyesine oturttu.

Hakkari Çukurca’da askerlerimizi şehit eden teröristler nereden geldi? CHP Genel Merkezi’nden değil, Irak’ın kuzeyinden… Yani AKP’lilerin, “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla selamladığı Barzani’nin bölgesinden.

Yıllar boyu “Dost, müttefik” denilen, kırmızı halılarla karşılanan, bezi önce Çankaya Köşkü’nde, sonra havaalanlarında dalgalandırılan Barzani, bölücü terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklığa devam etmiyor mu?

Ediyor ki, geçen hafta Bağdat’a giden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Irak’tan beklentilerimiz, topraklarında yuvalanan PKK terör örgütü unsurlarına barınma imkânı vermemesi ve Türkiye’ye olduğu kadar Irak’a ve diğer bölge ülkelerine de tehdit teşkil eden bu eli kanlı terör örgütüne yönelik mücadelemizde bizimle iş birliği ve dayanışma içinde olmasıdır” dedi.

Vazgeçtik diğer şehitlerimizden, Türkiye’nin birbirine girmesine yol açan son şehit cenazesinden sonra Kılıçdaroğlu’na söylenen sözlerin yüzde 1’i Barzani’ye, oğullarına veya yeğenine söylendi mi?

Teröristlerin ağa babası ABD’nin PKK-YPG-PYD ilişkisini de hatırlatalım.

“Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz” diyen Trump,

Türkiye’yi bölünmüş gösteren haritayı yayınlayan ABD’nin Dışişleri Bakanı Pompeo değil miydi?

Her fırsatta ABD’nin, PKK’nın yan kolu olan YPG/PYD’ye 23 bin TIR silah, mühimmat, araç-gereç gönderdiğini, bu silah ve mühimmatın Türkiye’ye karşı kullanıldığını da bizzat Erdoğan açıklamadı mı?

Demek ki, 23 bin TIR silahı gönderen ABD değil, Kılıçdaroğlu’ymuş ki, her şehidin hesabı ondan sorulurken;

Trump, “Kendisini Erdoğan’a yakın hissettiği, sempati duyduğu, çok sevdiği, iletişim kurmaktan keyif aldığı” mesajları veriyor, Erdoğan, “Benim de Trump’a karşı aynı şekilde teveccüh dolu sözlerim var” diye mukabelede bulunuyor!..

Kılıçdaroğlu’nu bir “Geçmiş olsun” telefonu açmaktan imtina edilirken, dört gözle Trump’ın telefonu bekleniyor!..

-Askerlerimizin Şehit Edildiği Gün Macron Kimi Ağırladı?-

PKK dostu bir diğer ülke Fransa’ya geçelim.

Macron, 24 Nisan’ı “Ermeni soykırımını anma günü” ilân ettiğinde, Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Fransız mevkidaşı Florence Parly’i telefonla aramasına ilişkin olarak Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Görüşmede, Suriye’de yaşanan son gelişmeler ve iki ülke arasındaki savunma işbirliği konuları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Fransa’nın 24 Nisan ile ilgili kararından duyulan rahatsızlık da Fransız Bakan’a iletildi” denildiğini aktarmıştık.

Macron, 1 hafta önce ise PYD-YPG heyeti ile görüşüp, Fransa’nın desteğinin süreceği konusunda güvence verdi. Macron’un o güvenceyi verdiği gün, 4 askerimizin Hakkari Çukurca’da şehit edildiği gündü.

Peki ne oldu?

Dışişleri Bakanlığı her zamanki gibi, Macron’u önce kınadı, peşinden, “Terör örgütü uzantılarına suni meşruiyet kazandırmaya yönelik bu teşebbüs, müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmayan son derece yanlış bir adımdır” dedi.

Savunma Bakanı Akar da yine Fransız mevkidaşı Parly’i arayıp, “İki ülke arasındaki savunma işbirliği konuları hakkında görüş alışverişinde bulundu” ve Notre Dame Katedrali’ndeki yangından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Ülkemizi yönetenlerin, her “musibetin” sorumlusu ilân ettiği Kılıçdaroğlu ve diğer muhaliflere tavrı ile doğrudan Türkiye’yi ve Türk Milleti’ni hedef alan bu düşmanlara karşı izlediği “yumuşak, sabırlı” politikaya bir örnek daha…

Yunanistan, hem PKK’nın, hem “FETÖ”nün evi. Kıbrıs ve Ege’deki saldırganlıkları da cabası.

Geçenlerde Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, S-400 füzelerinin alımı konusunda Türkiye’yi uyarınca, Savunma Bakanı Akar, Yunanistan’ın Ege’deki ihlallerini hatırlayıp, şu açıklamayı yaptı:

“Antlaşmalara aykırı olan, dostluk ve iyi komşuluk anlayışıyla bağdaşmayan ihlallere son verilmelidir. Değerli dostum Yunan meslektaşımdan samimi, yapıcı, iyi ilişkilerimiz çerçevesinde bu ve diğer konularda gerekli tedbirleri almasını bekliyorum. İyi komşuluk ilişkilerinden yanayız. Tüm komşularımızdan da aynı şekilde davranmalarını bekliyoruz.”

Akar’a kim cevap verdi, biliyor musunuz?

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Alexandros Gennimatas. Ve de Türkiye’yi “Uluslararası hukuka saygı duymayı öğrenmeye” davet etti!..

Terör örgütlerine gönderilen 23 bin TIR dolusu silah ve mühhimata dönersek;

Savunma Bakanı Akar, MSB bütçesinin görüşmeleri sırasında bu konudaki soruları şöyle cevaplandırmıştı:

“Tabii ki, uçaklarla oraya silah geldiğini görüyoruz, tırlarla silah geldiğini görüyoruz da tabii işte burada münasebetler var, dünyadaki birtakım dengeler var, her şeyi böyle yakıp yıkıp o zaman herkes bekâr kalırdı, herkes kızdığında karısını boşasaydı, herkes bekâr kalırdı. Onun için bu şeyleri sürdürmek zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla, bu bir yere kadar gidecek ama dediğim gibi, bazı sınırları da kendilerine söyledik, söylemeye de devam ediyoruz… Amerikalılar Menbiç’e girecekleri zaman, ‘Biz buraya gireceğiz, girerken de YPG’yi kullanacağız, bizim yeterli personelimiz yok, adamımız yok ve fakat buradaki faaliyetleri derleyip toparladığımızda biz buradan çıkacağız’ dediler, çıkmadılar. ‘Yapacağız’ dediler, yapmadılar… Fakat bütün bunlara rağmen devlet sabrıyla münasebetlerimizi sürdürüyoruz.”

Gerçekler ortadayken, zerre “devlet sabrı” göstermeden, Kılıçdaroğlu ve diğer muhalifleri “terörist” ilân etmek;

Bataklığı bırakıp, sivrisinekle uğraşmak olmuyor mu?

Bu gidişle iş, Kılıçdaroğlu’nun yumrukladığı için “Kahraman” muamelesi gören “Osman amca”ya kalacak gibi… Keşke bir yumruk da Trump’a atabilse!..

Müyesser YILDIZ

26 Nisan 2019

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/23-bin-tir-silahi-da-bay-kemal-mi-gonderdi-26041901.html

Kategori:Uncategorized