İçeriğe geç

Çoban Ateşlerine Selam Olsun

Cuma günü 6 mektup birden aldım. Karantina sürecinden sonra ne olacağını, nereye gideceğimi bilmediğim için hepsine buradan kısaca cevap vermek istiyorum.

İlki; şehidimiz Yüzbaşı Barış KIRICI’nın babası Hayri KIRICI’dan. Zarfın üzerine “Vatansever Müyesser Yıldız” diye yazmış. Ne diyeyim Hayri Baba. Beni “PKK Seviciliği” ile suçlayanlara çok anlamlı bir ders vermişsin. Şehidimizin mekanı cennet, senin ömrün uzun olsun.

İkinci mektup; “Adalet Şehidimiz” Ali TATAR’ın ablası Hürriyet ÜNVER’den. Hiç “Dilin lâl, gözün kör, kulağın sağır” olmasın. Ve de öfkelenme. Ali’nin Beşiktaş Adliyesi’nde o davudi sesi ile sana “Başınızı öne eğecek hiçbir şeyin içinde olmadım, olamam da.” dediği gibiyim. En büyük bedeli sizler ödediniz. Benim yaşadığım nedir ki?.. Sıcaklığın sıcaklığım oldu ablam.

Haksızlıklar yüzünden işinden kopmak zorunda kalan sevgili meslektaşım, can dostum Fatma ORHAN, senin de mektubun geldi. Gelincik ve Sümbül metaforun muhteşem. Kardelenin direnci de beni her zaman etkilemiştir. Gelen hangi fırtına olursa olsun, ülkemizin çiçekleri direnecektir.

Sevgili Ümit- İhsan GÖNÜLDAŞ, vardiyamız bitmez demiştim; maalesef yanılmadım. Yine vardiya sizde. Şahsınızda tüm dostları kucaklıyorum.

Kumpas mağduru kardeşim Ömer Faruk, el yazın hakikaten kötüymüş, adresini bile çözemedim. Seninle son sohbetimizi hatırlıyor musun? Hainleri, çıkarcıları ve korkakları konuşmuştuk. Meraklanma, onlar kaybedecek, kazanan biz olacağız.

Almanya’dan Bayram Bey, orası AB ülkesi olsa da ne olur ne olmaz diye soyadınızı yazmıyorum. Burada yaşayıp bir çok şeyi görmeyenlere ders niteliğinde her şeyi ne güzel özetlemişsiniz. Elinize, yüreğinize sağlık…

Ve Sayın Teoman ŞANAL, gönderdiğiniz şiire bayıldım. Bu şiirle şahsınızda tüm dostlara kucak dolusu sevgi-selam gönderiyorum.

TUTUKLU

Tutsak olacağını bilerek yine bu sabah

Demir parmaklıktan içeri usulca sızdı Güneş

Yasaklanınca görüş gününde çiçek getirilmesi

Arka duvarın dibine sarmaşık tohumu ekmiş annem

Oysa el bile sallayamamıştım O’na

Kuyrukta saatlerce bekleyip doldurduğu içme suyunu dökerken ardıma…

Müyesser Yıldız

Sincan 3 Nolu L Tipi Cezaevi

D3 Blok

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/sehit-yuzbasinin-babasindan-gelen-mektup-28062007.html

Kategori:Uncategorized