İçeriğe geç

Damdan Düşenden Sn. K’na Arz!..

7 Ocak 2012 tarihi itibarıyla Silivri Zindanı’ndaki 10’uncu ayım doldu. Yani epey tecrübeli sayılırım. Nasrettin Hoca’nın: “Bana damdan düşen birini bulun.” sözü misali, çiçeği burnunda esirlerden Sn. İlker Başbuğ’a acil tavsiyelerim var.

Yalnız kalmayı düşünüyormuş. Sakın!.. Yüreğine taş basıp, hiç tanımadığı biri de olsa koğuşunu birileri ile paylaşsın. Neden mi?

Birincisi; Yalnızlık Allah’a mahsustur…

İkincisi; Tutukluluğunun uzun süreceğini sanmıyorum. “Terör örgütü kurup, yönetme” damgasıyla maksat hâsıl oldu, TSK’ya terör örgütü denilebildi. Bundan sonra serbest bırakılsa da çok vahim hazırlıkların temeli atıldı nasılsa… Yine de esaretin uzayacağı ihtimalini göz önünde tutarak, şu uyarıda bulunmayı borç biliyorum: yalnızlığınız uzun sürerse, konuşmayı unutabilirsiniz… Unutmamak için kendi kendinize konuşursanız da her an: “Kafayı yedi.” damgası yiyebilirsiniz !..

7 ay 10 gündür tek başına kalan biri olarak, bu tespitimi yabana atmayın lütfen.

Sayın K;

Günler ve gecelerce neler hissettiğinizi, neler düşündüğünüzü, ne kadar üzüldüğünüzü yüreğimin her hücresine kadar hissettim; acı çektim. Ama üzülmeyin: “Bunda da bir hayır vardır.” deyin.

Kimseye, hele de silah arkadaşlarınıza, ‘dost’ zannettiklerinize kızmayın; öfkenizi yüreğinize gömün. Tahliye olunca da birileri gibi “ıslah edilmiş, paçasını kurtarmış” olmayın, “inzivaya” çekilip kendinizi unutturmayın. Aksine “uygulamalı” yaşadığınız hukuksuzluklara karşı tek kişilik ordu gibi mücadele edin!..

Hiç “hukuki süreç” diye kendinizi helak etmeyin. Hukuksuzlukları tarihe not düşme adına elbette gerekli müracaatları yapın; ama sakın ola ki bunlardan bir şey ummayın, beklemeyin. Zira “ileri demokrasi” döneminde kelimenin tam anlamıyla “üstünlerin hukuku”nun yürürlüğe girdiğini acı bir şekilde görecek; elinizde, masanızda birikecek “kâğıt tomarları”na bakıp kesilen ağaçlar için hayıflanmaktan öte bir şey yapamayacaksınız !..

Duygu ve düşüncelerinizi aileniz dışında hiç kimseyle paylaşmayın; lâkin o konuşmalarınızın bile dinlendiğini unutmayıp dikkatli olun!..

Her anınızı yazın. Bu hem sizi rahatlatacak, hem de önemli bir belge bırakmış olacaksınız!..

Yeme, içme, elektrik, su vs. ile ilgili tavsiyelerimi yazmıyorum; çünkü zindandaki misafirliğinizin çok kısa süreceğine inanıyorum.

Allah kurtarsın Sn. K.

Silivri’den kucak dolusu sevgiler,

Müyesser YILDIZ

07 Ocak 2012

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/damdan-dusenden-sayin-komutana-arz..-1401121200.html

Kategori:Uncategorized