İçeriğe geç

TÜBİTAK Raporu 4

Savcılık ve Mahkeme bizleri tutuklayıp, Silivri’ye koydu. Ancak en önemli “suç delillerimiz” olan o sözde belgeler için tam 1 sene parmak kıpırdatılmadı.

Ben de ancak iddianname açıklandıktan sonra ODTÜ’ye başvurup bilgisayarımın incelenmesini talep edebildim. Yapılan incelemede birçok soruya cevap veriliyordu. Bunlardan birisi de o sözde belgelerin tarihlerinde oynama yapıldığıydı.

Şöyle ki; sözüm ona belge “örgüt lideri” Soner Yalçın tarafından, “örgüt üyesi” bana Eylül 2010’da gönderilmiş…

Oysa ODTÜ’lü hocalar hazırladıkları raporla bunların tarih bilgileriyle oynandığını, bilgisayarıma gönderilme/yüklenme tarihinin 14 Şubat 2011 olduğunu, aynı gün birkaç saat sonra da bunların tarihlerinin değiştirildiğini tespit etti.

ODTÜ’nün tarih konusundaki tespitleri bu. Peki TÜBİTAK ne diyor?

Tarihlerde bir çelişki olduğunu kabul ediyor. Örneğin sözde belgelerden birinin (Ulusal Medya 2010.doc) üstverilerinde çelişen iki tarih (27.09. 2010 ve 14.02.2011) tespit ediyor. (sf. 152-153)

14 Şubat’ın önemi şu: Oda Tv’ye ilk operasyon bu tarihte yapıldı. Oda Tv’ye operasyona gidilirken birilerinin de benim bilgisayarıma o belgeleri yüklemekle meşgul olduğu anlaşılıyordu.

Neticede 15 gün sonra, 3 Mart 2011’de yapılan ikinci operasyonda da bizler ve o sözde belgeler ele geçirildik.

Davayla hiç ilgilenmeyen birisinin bile şüpheleneceği bir tesadüf, değil mi? İşte TÜBİTAK da bu çelişkiyi kabul edip çelişkinin en muhtemel sebebinin “tarihlerin değiştirilmesi” olabileceğini vurguluyor. (sf. 153)

Şüpheli tesadüfler bundan ibaret değil. TÜBİTAK raporu sayfa 230-231’de Soner Yalçın, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Oda Tv’ye ait e-posta adreslerine gönderilen virüslü postalar listeleniyor. Gönderilen 10 e-postanın da yollanma tarihi 31 Ocak-6 Şubat 2011 aralığı. Ayrıca bana gönderilen zararlı yazılımların olduğu e-postanın yollanma tarihi de 5 Şubat 2011.

TÜBİTAK’ın bu verileri, söz konusu tarihlerde birilerinin bilgisayarlarımıza “sosyal mühendislik” amacıyla adeta taarruz düzenlediğini somut bir biçimde ortaya koymuyor mu?

Müyesser YILDIZ

28 Ağustos 2012

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/viruslu-mailler-odatv-bilgisayarina-bakin-nasil-geldi-2908121200.html

Kategori:Uncategorized