İçeriğe geç

MHP Milletvekili Engin Alan Silivri’den Kurtulacak da…

Nelere sevinir olduk!.. Prof. Fatih Hilmioğlu’nun hastaneye yatırılmasından sonra “sevindirici” bir haber daha geldi.

Efsane komutan, MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan yılbaşından sonra Silivri’den kurtulacakmış. Tabii tahliye değil; Ankara’ya, Sincan Cezaevi’ne nakille.

Alan Paşa’nın eşi Nevin Hanım Ankara’da ve uzun süredir rahatsız. Hasta haliyle yıllardır her hafta Ankara’dan Silivri’ye taşınıyor. Tutsaklığına değil, Nevin Hanım’ın rahatsızlığına üzülen Engin Alan Paşa, uzun süredir Ankara Sincan Cezaevi’ne nakledilmesini istiyordu. Eşinin rahatsızlığına ilave olarak, 28 Şubat süreci ile ilgili Ankara’da görülen davada da yargılandığı için talebi nihayet kabul edilmiş.

Hemen kimse “Engin Alan’a torpil” demesin; zira ondan önce aileleri Ankara’da olan iki asker daha geçtiğimiz günlerde Sincan’a nakledilmiş.

Albay Dursun Çiçek’in yaşadıklarını hatırlıyorum. Ankara’da oturuyorlardı. Eşi Gülşen Çiçek Ziraat Bankası şubesinde, kızı İrem Çiçek bir avukatlık bürosunda çalışıyordu. Aile uzun süre Dursun Çiçek’in Ankara’da bir cezaevine nakli için uğraştı. Bu kabul edilmediği gibi eşi Gülşen Çiçek’in tayini Ardahan’ın Hanak ilçesine çıkarıldı. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine bu tayin durduruldu; ama aile sonunda çareyi İstanbul’a taşınıp yeni bir düzen kurmakta buldu.

Alan ve aileleri Ankara’da olan diğer tutuklulara bu kadar yıldan sonra sağlanan bu “kolaylık”… Her zamanki gibi göç yolda düzülüyor işte!.. Ne diyelim, buna da şükür.

Silivri, Hasdal, Hadımköy ve Maltepe’ye kucak dolusu sevgiler…

Müyesser YILDIZ

20 Aralık 2012

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/mhp-milletvekili-engin-alan-silivriden-kurtuluyor–2012121200.html

Kategori:Uncategorized