İçeriğe geç

Facebook’tan gelen ilginç mesaj

Tümgeneral Beyazıt Karataş Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutan Yardımcısıydı. Balyoz iddiannamesine göre, 2003 Kasım ayında sanık Tümgeneral Nedim Güngör Kurubaş’a, “devirteslim.doc” adlı dijital veriyi teslim etmişti. Hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Karataş mahkemeye geldi, 25 Ağustos 2003’te Washington Silahlı Kuvvetler Ataşeliği’nde göreve başladığını ve 4 Eylül 2005’te Türkiye’ye döndüğünü, bu tarihler arasında da ülkeye hiç giriş-çıkış yapmadığını belgeledi. Ancak tutuklanıp, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hakkında daha soruşturma başlamadan başına ilginç bir olay da geldi. Karataş’ın kızına ait facebook sayfasına “şikayet et” başlıklı bir mesaj gönderildi. Mesajda, “Sizi rahatsız etmek istemem, ama babanızı karalamak istiyorlar. Kendisi başarılı bir subay. Altta, bazı fotoğrafların yer aldığı bir link var” yazıyordu. Karataş Ailesi linke tıkladı, fakat açılmadı ve bilgisayar kilitlendi. Uzun uğraşlardan sonra açılan linkte, bir general ve yanında da bir balyoz karikatürünün olduğunu gördüler.

Geçen Ağustos Şurasında emekliye sevkedilen Beyazıt Karataş 8 aydır Silivri’de.

Geçtiğimiz gün Ankara Sakarya Caddesi’ndeki Sessiz Çığlık eyleminde eşi ve kızıyla karşılaştım. Ailenin haftada 10 dakikalık telefon görüşme günü Cumartesi’ymiş. Tam bizler eylemdeyken, emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş aradı ve eşiyle konuşurken burada atılan sloganları, yapılan konuşmaları naklen duymuş oldu.

Unutulmadıklarını, insanların onlar için sokaklarda olduğunu kulaklarıyla duyan Karataş’ın Silivri’deki en huzurlu hafta sonlarından birisini geçirdiğine eminim!..

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized