İçeriğe geç

Nuh’un gemisindeki CD’leri yazacak

Ankara Sakarya Caddesi’nde bir Sessiz Çığlık eylemi daha… Bu sefer diğerlerinden daha kalabalık ve daha farklıydı. Emekli Tümgeneral Naci Beştepe, Balyoz davasındaki hukuksuzluklarla ilgili bir bildiri okudu önce. Ardından da tüm katılımcılarla birlikte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni…

Onur intiharı ile tarihe adını yazdıran merhum Yarbay Ali Tatar’ın küçük yeğeni Ozan da, 16 yıl hapis cezasına çarptırılan Dr. Kurmay Albay Ali Yasin Türker’in 65 yaşındaki annesi Kadriye Türker ve 75 yaşındaki babası da aynı coşkuyla eşlik etti Gençliğe Hitabe’ye.

Emekli askerlerden Ertuğrul Gürsoy’un kaleme aldığı “Nuh’un Gemisi” ise yaşananların özeti gibiydi. Sakarya Caddesi’ndeki Taş Ankara Heykeli’ni Nuh’un Gemisine, oraya gelenleri de tufandan önce Nuh’un gemisine sığınanlara benzeten Gürsoy, şöyle seslendi:

“Haksızlığa uğramışlardan bir çift, hukuksuzluğa uğramışlardan bir çift, ihanete uğramışlardan bir çift, iftiraya uğramışlardan bir çift, vefakârlardan bir çift, cefakârlardan bir çift, fedakârlardan bir çift, gözü karalardan bir çift, bahtı karalardan bir çift, denizlerden bir çift, havalardan bir çift, karalardan bir çift, vatanını sevenlerden bir çift, bayrağını sevenlerden bir çift, toprağını sevenlerden bir çift, mazlumlardan bir çift, masumlardan bir çift, mağdurlardan bir çift, çelik bileklilerden bir çift, mangal yüreklilerden bir çift insanı almışlar ve bu taş heykelin etrafına Nuh’un gemisine benzer şekilde toplamışlar gibi gelir…

Heykelin biraz balyozu andıran ve biraz da gözetleme kulesine benzeyen o üst bölümünden bir ses duyulur elbet bir gün. Kara göründüüüüüü!!!!!

Hiç umutsuzluğa kapılmayın. Bir gün kara görünecek ve ihanetlerle kirlenen akları sileceğiz bu topraklardan. Bu ülkeyi tufandan sonra yeniden, Nuh’un gemisine sığınan vardiyanın neferleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün vatansever askerleri inşa edecektir.”

Ve bu hafta herkes, 8 Nisan Pazartesi Silivri’de olmak üzere sözleşti!..

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized