İçeriğe geç

Muharrem İnce ve Kamer Genç istifa mı ediyor

İktidarı, muhalefetiyle Türk Milletine “cinnet” tattırılıyor… Türk Milletine, “ölüm gösterilip, sıtma” sunuluyor…

Böyle yoğun bir günde bu haberi yazmanın yeri ve zamanı değil belki. Ama gazetecilik dürtüsü işte, haber ne yazık ki beklemez. CHP’deki son operasyondan sonra yaşanan gelişmeleri, artçı depremleri bilin istedim.

Siyasete güvenin ender temsilcilerinden olan Emine Ülker Tarhan’ın CHP Grup Başkanvekilliğinden organize bir operasyonla bertaraf edilmesinin yankı ve tepkileri devam ederken, iki önemli ismin şapkalarını önüne koyup, istifayı gündemlerine aldığını öğrendim.

O isimlerden biri Muharrem İnce. Ancak 5’inci turda ve en düşük oyla Grup Başkanvekilliğine seçilebilmesinin şahsına yönelik derin bir operasyon ve itibar infazı olduğunu düşünen İnce bu görevden, hatta CHP’den istifa için nabız yokluyor.

CHP’den istifa noktasına gelen ikinci isim de “tek başına muhalefet partisi” olan Tunceli Milletvekili Kamer Genç. Susturulmasından ve AKP’nin saldırıları karşısında partisinin kendisini yalnız bırakmasından yeterince muzdarip olan Genç, TBMM Başkanvekiliği seçimlerinde 10’u bulmayan sayıda oy almasına da iyice içerlemiş.

Naçizane görüşüm; Örgütlenmeden, böyle bireysel çıkışlar kaleyi terk anlamına gelir ve sadece Erdoğan ile “Cumhuriyet AK Partisi”ni dizayn edenleri sevindirip, işlerini kolaylaştırır.

Bilmem haksız mıyım? Ne dersiniz?

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized