İçeriğe geç

Olimpiyatı işte bu yüzden kaybettik

Arjantin Başkent Buenos Aires’te dün 2020 Olimpiyatlarının yapılacağı kenti belirleyecek oylama öncesi konuşan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

“16 saatlik rekor bir uçuşla buraya gelirken, sizlere hangi dillerle selamlamayı düşündüm. Dünyanın bütün insanlarını selamlayacak dil, gönül dilidir. Selam, barış demektir. Barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz… Gelin beraber köprüler kuralım, gelin hep beraber tarih yazalım.”

Günlerdir, Suriye’ye müdahale için savaş tamtamları çalan birisinin “barış”tan söz etmesi ne kadar da anlamlı!..

Elin adamı, sınırı en uzun komşusuna saldırı için çırpınan ve dahi o savaş olduğunda uçuruma ilk yuvarlanacak bir ülkede olimpiyat yapmayı düşünür mü?

2 gün önce İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca yayınlanan seyahat uyarısında, Suriye’ye müdahaleye karşı olan gruplar tarafından Türkiye’de saldırı düzenlenmesi ihtimali bulunduğu belirtilerek, özellikle “Suriye’yle ilişkisi olabileceği düşünülen DHKP-C’ye” dikkat çekildi.

Dün de ABD, acil durum ekibi hariç Adana Konsolosluğu’nda görevli personelin aileleriyle birlikte Adana’dan ayrılması talimatını verdi. ABD vatandaşlarının Türkiye, Lübnan ve Irak’a seyahat etmeleleri uyarısında da bulunan Washington, “Özellikle Güneydoğu’ya gitmeyin” dedi.

Olimpiyatları bırakalım da Türkiye’nin başına ne çoraplar örülecek, ona bakalım!..

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized