İçeriğe geç

Dönüşüm böyle olur, Turkuaz A.Ş. Cumhuriyeti

“Dönüşüm, reform” dediğin böyle olur… Sıra geldi renklere… Onları da değiştiriyorlar… Usta emir vermiş, artık devlette kırmızı halı uygulaması kaldırılmış.

Kırmızı halıda son yürüyen Barzani oldu desenize!..

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bu önemli “reform” hakkında bilgi verip, “Kırmızı halı uygulamasını kaldırıyoruz. Bu şekilcilikten kaynaklı bir uygulamadır. Çok yerli yersiz de kullanılıyor. Turkuaz rengi bizim özel bir rengimizdir. Neden turkuaz derseniz bizim özel bir rengimizdir” buyurmuş.

Turkuaz acaba nereden “özel renkleri” oluyor? Ve devlet “özel” mi ki, kendi “özellerini” devlet sembolü yapıyorlar? “Devlet biziz, biz devletiz”i iyice gözümüze sokmak için mi?

Malum turkuaz, biraz da yeşile kaçar. İster misiniz yakında Al Bayrağımızın rengini de değiştirip, yeşile çalsınlar!..

Turkuazın “özel” olmasına takıldım. Bildiğim bir tane turkuaz var; Usta’nın damadı Berat Albayrak’ın CEO’su olduğu Çalık Holding’in şirketi Turkuaz Medya Grubu… Usta’yı kayıtsız şartsız destekleyen Sabah, ATV falan… Usta, Çalık’ı da çok sever ayrıca. Doğan Grubu Avusturyalı bir firmayla Ceyhan’da rafineri kurmak isteyince, “Bizim Çalık’a söz verdik” dememiş miydi?

Aklıma şu geliyor; Kardeşi Cumhurbaşkanı Gül devlet nişanından T.C.’yi çıkarttı, bizler de “devletimiz adsız kaldı” diye telaşlandık ya, acaba Usta bir yandan “yeni devletimizin” adını fısıldarken, öte yandan kıyasıya rebakette olduğu Gül’e bir gol daha mı attı ne?

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized