İçeriğe geç

Ve yeniden hastanede

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bir Hoca, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu gözlerimizin önünde ölüm yolculuğuna çıkmış durumda. El birliğiyle seyrediyoruz!..

Ulusal Eğitim Derneği 2013 Eğitim Onur Ödülü’nü Prof. Hilmioğlu’na verdi. Ama o ödülünü alamadı. Çünkü hapiste. Eşi Nurhan Hanım alacaktı, ama o da gelemedi. Çünkü Fatih Hoca birkaç gün önce yeniden hastaneye kaldırıldı, Nurhan Hanım başında bekliyor.

Biliyorsunuz kanser ve oğlunun ölümünden beri ağır depresyon geçiriyor… Hastane, “Bizim yapacağımız bir şey yok. Bir üniversite hastanesinde kontrol altında tutulması gerekiyor” raporu verdiği halde, yine bu raporu veren Murat Kölük Hastanesi’ne yatırılmış.

Sadece psikolojik tedavi için. Kanser politleri ise üremeye devam ediyor.

9 AY SONRA GELEN RAPOR

Prof. Fatih Hilmioğlu’nu 23 yıl hapse mahkûm eden Ergenekon Mahkemesi, geçtiğimiz Şubat ayında Adli Tıp’tan rapor istedi. Tam 9 ay sonra, o da Ağabeyi ve Avukatı Hayati Hilmioğlu’nun feryatları sonucu nihayet birkaç gün önce rapor çıktı.

Ne demişler biliyor musunuz; “Bakımı ve kontrolleri yapıldığı takdirde cezaevinde kalabilir”miş!..

YALNIZ BIRAKACAK MIYIZ?

Bu şartlar altında bugün Ankara Türk Hukuk Kurumu’nda düzenlenen ödül töreni gerçekten hüzünlü geçti. Merhum İsmet İnönü’nün kızı İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, CHP Milletvekili Nur Serter, ADD Başkanı Tansel Çölaşan, TESUD Başkanı Erdoğan Karakuş başta olmak üzere yüzlerce insan Fatih Hoca için toplandı.

Ona ithafen yazılmış “Hilmioğlu Fatih” şiiiri okundu. Mahkemede yaptığı savunma özetlendi. YÖK eski Başkanvekili İsa Eşme, İnönü Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Mustafa Kılıç ve Avukat Hayati Hilmioğlu tüm yönleriyle Fatih Hoca’yı anlattı.

Ulusal Eğitim Derneği Başkanı Nazım Mutlu, ülkemizde vahşete varan hukuksuzluklar, Engizisyon mahkemelerine rahmet okutan yargılamalar yapıldığını, ancak Fatih Hoca ve diğer vatanseverlerin yalnız olmadığını belirtip, “Fatih Hoca bir an önce serbest bırakılmalı, bu tarihi utançtan vazgeçilmeli” çağrısında bulundu. Mutlu, “Her zamankinden daha çok örgütlenmek zorundayız” dedi.

Evet, her zamankinden daha çok örgütlenmeliyiz. Bu zulüm ve ölüm yolculuğunu durdurmanın yegâne yolu budur.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized