İçeriğe geç

Kritik Dönemde Karargâhta Dikkat Çekici Yemek!..

Gezi olaylarından sonra Başbakan Erdoğan sık sık, “Türkiye Mısır değil… Türkiye’yi Mısır yapmak istiyorlar” dedi.

Mısır’da olan bir askeri darbeydi. Türkiye’de onun ifadesiyle “çapulcular” mı darbe yapacaktı? Nasıl, hangi güçle?!.

Ama o günlerde Ankara kulislerinde ilginç iddialar konuşuldu. İddiaların merkezinde Anayasa Mahkemesi ile Genelkurmay vardı.

Yolsuzluk operasyonundan sonra da Başbakan Erdoğan Gezi olaylarından söz etmeye, olanların bunun devamı olduğunu söylemeye başladı. Neyse ki, henüz “Türkiye’yi Mısır’a benzetmek istiyorlar” demedi.

Gezi dönemindeki o iddialar aklıma gelince, bir araştırma yaptım. Acaba o zaman veya bu kritik süreçte Anayasa Mahkemesi ile Genelkurmay arasında bir temas olmuş muydu?

İşte sonuç:

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve üyeler geçen hafta Genelkurmay Karargâhında’ymış.

Daha önce –zamanını tespit edemedim- Genelkurmay heyeti Anayasa Mahkemesi’ni ziyaret etmiş, cevabi ziyaret de geçen hafta yapılmış. Karargâhta yemek yenmiş, o kadar. Söylenen bu.

Böyle bir yemeğin kamuoyu ile paylaşılmaması ve bugüne kadar hiç sızmaması, hele de böylesi kritik bir dönemde olması başlıbaşına ilginç ve önemli değil mi?

Kaderin cilvesine bakın!.. Anayasa Mahkemesi Üyesi Osman Paksüt’ün dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’la görüşmesi, “AKP’yi kapatma operasyonu” olarak nitelendirilmiş ve Başbuğ bu yüzden suçlanmıştı.

Her şey öylesine “tekerrür” ediyor ki, gel de bu yemeğe “hayırdır inşallah” deme.

Son bir not; Olanlar karşısında Genelkurmay’ın sessizliğine dair. Yarınki MGK toplantısının çok önemli olduğu bildiriliyor, o kadar.

Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer’e kucak dolusu sevgiler

Müyesser YILDIZ

25 Aralık 2013

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/kritik-donemde-kararghta-dikkat-cekici-yemek-2612131200.html

Kategori:Uncategorized