İçeriğe geç

MİT Tırlarıyla sınırdaki patlamanın ne ilişkisi var

Birileri Türkiye’yi El-Kaide destekçiliğinden mahkûm etmeye and içmiş gibi…

Dün Adana’da silah ve mühimmat taşıdığı ihbarı üzerine 7 TIR durduruldu. Saatlerce arama yapıldı.

Ama ilginç bir aramaydı. En azından Mart 2010’da askeri birliğe sevkiyat yapan Genelkurmay’a ait kamyonun “bomba yüklü” ihbarıyla Ankara girişinde aranmasından epey farklıydı. Burada güvenlik güçlerinden önce TRT başta olmak üzere malum medya kamyonu yakalayıp, daha arama başlamadan, “Seri numaraları olmayan 900 el bombası var” dedi.

Adana’da MİT TIR’larının aranmasında ise nedense gazeteciler bölgeden uzaklaştırıldı, yaklaşanlar gözaltına dahi alındı.

Ankara’da Genelkurmay kamyonunun aranmasında, araçtakiler yüklü silah ve mühimmatı askeri birliğe teslim edeceklerini belirterek, buna ilişkin belgeyi ibraz ettiği halde Savcının talimatıyla kamyon incelenmek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne çekildi.

Adana’daki TIR operasyonunda ise aramada gerginlik çıktı, Savcılık, Valilik ve MİT arasında yoğun görüşme yaşandı. Araçtakiler sözlü açıklamalar yaparken, MİT yazılı belgeleri saatler sonra ulaştırabildi. Bunlar geldikten sonra da hiç kimse gözaltına alınmadı ve malzeme tespitinden sonra TIR’lar yoluna devam etti.

Ve tam bunun üstüne bugün, Reyhanlı Cilvegözü Sınır Kapısı’nın karşısında Suriye tarafındaki Babel Hava Sınır Kapısı’na yakın bölgede iki araçta 5 dakika arayla peş peşe patlama meydana geldi. Patlamada ölü ve yaralıların olduğu bildiriliyor.

Dünya tepemize çökmüşken, bu kadar mı “kör gözüm parmağına ve zaman ayarlı” bir iş olur?

Gel de Taraf Yazarı, eski polis Emre Uslu’nun, “MİT, TIR’ları yakalatmak istemese, feriştahı gelse kimse dokunamaz, ama bunu istemiyor, TIR’ları yakalatmak istiyor. O TIR’ları isterlerse kimsenin ruhu duymadan geçirirler, ama Erdoğan’ı Brüksel ziyareti öncesi zor durumda bırakmak için bilerek yakalatıyorlar” demesini ciddiye alma!..

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized