İçeriğe geç

Protesto edenler isim isim tespit edildi

Deniz Kurmay Albay Murat Özenalp’in vefatı hem Genelkurmay, hem de Mamak Askeri Cezaevi’nde artçı depremlere yol açtı.

Önce Mamak’ta yaşananlar:

Beyin kanaması geçiren merhum Özenalp’in hastaneye naklinde ambülans rezaleti yaşandığı belirtilmişti. Konuyla ilgili soruşturma açıldı, görüntüler incelendi. Genelkurmay’ın başlattığı tahkikat sürerken, Balyoz avukatlarının da bu konuda “görevi ihmalden” suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.

Bu arada Özenalp’in ardından ilk günler Mamak Askeri Cezaevi’nde doktor görevlendirildi. Ayrıca 112 Acil Servisi’nden tam donanımlı bir ambulans tahsis edildi. Ambulansın 24 saat cezaevinin içinde tutulduğu öğrenildi.

Bir diğer çarpıcı gelişme de şu; Dün Mamak Cezaevi Komutanı Albay Hakan Amuk’un tayini çıktı. Milli Savunma Bakanlığı’nda bir göreve atanan Amuk’un beklenmeyen tayininde, Özenalp olayının etkili olduğu tahmin ediliyor.

CAMİDEKİ PROTESTOCULARIN İSMİ ALINDI

Genelkurmay cephesindeki artçı depremlere gelince;

Dün merhum Özenalp’in Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu sert protestolara maruz kalmıştı. İşte bu protestolardan sonra, askeri yetkililerin slogan atanların ismini ve görüntülerini tek tek tespit ettiği ortaya çıktı.

Öte yandan tutuklu yakınlarının bugün Ankara’da düzenlediği Sessiz Çığlık eylemini polislerin yanısıra Genelkurmay görevlilerinin de izlediği, eyleme muvazzafların katılıp katılmadığının araştırıldığı öne sürüldü.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized