İçeriğe geç

“Rahat uyu Murat Albay”

Ankara’daki Sessiz Çığlık eylemlerinin 84’üncüsünde, merhum Deniz Kurmay Albay Murat Özenalp başta olmak üzere tüm adalet şehitleri için çığlık atıldı. Kollara ve boyunlara siyah kurdela bağlandı, “Adaletiniz batsın… İsyandayız… Öfkeliyiz” pankartları açıldı, adalet şehitlerinin fotoğraflarının yer aldığı siyah bir çelenk taşındı.

Maltepe, Mamak, Hadımköy ve Hasdal’daki silah arkadaşlarının merhum Murat Özenalp için gönderdiği mesaj ve mektupların okunduğu eyleme Gazeteci-Yazar, CHP Ankara Milletvekili Mustafa Balbay da katıldı. Özenalp’in çocukları Duru ve Batu’ya sahip çıkacaklarını, inadına Özenalp’in yerine de yaşayacaklarını belirten Balbay, “Murat Özenalp hukuk yetmezliğinden hayatını kaybetmiştir. Türkiye bu hukuksuzluğu daha fazla taşıyamaz. Anayasa Mahkemesi otobandan önceki son çıkıştır. Mahkemeyi Balyoz başvurularını bir an önce sonuçlandırıp, tutukluların tahliyesini sağlamaya davet ediyorum” dedi.

ŞEHİT EDENLERE HAİN DİYORLAR

Eylemde bir konuşma yapan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı eski Kurmay Başkanı emekli Koramiral Atilla Kezek de birlikte çalıştığı merhum Murat Özenalp’i anlatırken, şu çarpıcı mesajları verdi:

“Değerli silah arkadaşımız Özenalp’i adaletsizlik, vefasızlık ve hasretin mirası olan beyin kanaması sonucu şehit verdik. Acımız çok büyük, içimiz öfke dolu. Sebep olanlar ömür boyu vicdan azabı çeksinler.

Eskiden şehitler Kore’de, Kıbrıs’ta verilir, şehit edene de düşman denirdi. Şimdi şehitler vatan topraklarındaki esir kamplarında veriliyor, şehit edenlere de hain deniyor.

Albay Murat Özenalp, rahat uyu.

Yaşamının yarısına yakınını sensiz geçirmiş minicik Duru için.

Cumhuriyet değerleri ve Atatürk sevgisiyle yetiştirdiğin, geleceğimizin güvencesi oğlun Batu için.

Sensiz günlerini çocuklarıyla dimdik ayakta, seni bekleyerek geçiren Cumhuriyet kadını eşin Sema Hanım için.

Sen ve seninle aynı kaderi paylaşan esir kamplarındaki silah arkadaşlarımız için.

Bu soysuz hainlerden hesap sorulacağından emin ol. Size bu komployu kuran vicdansızlara, bu komplo kurulurken sessiz kalanlara bağımsız ve tarafsız yargı önünde mutlaka hesap sorulacak ve Mustafa Kemal’in askerleri bu hesabın takipçisi olacaktır.

Ey kendini varsayan, ama aslında olmayan adalet; Murat’ı kaybettik, ama geri kalanları sağlam alacağız.

İnce zekâsı, engin mesleki bilgi-becerisiyle sevk ve idare yeteneklerine sahip Albay Özenalp arkasında çok başarılı bir meslek yaşamı bıraktı. Ancak bu başarısı, ödül sistemimize yeni girmiş olan ‘Hasdal’da Esaret’ madalyasıyla ödüllendirildi.

2011 Mayıs ayında TCG Barbaros Fırkateyni’nde Denizkurdu Tatbikatını Murat Albay’la birlikte başarıyla sevk ve idare etmiştik. Her ikimizin de son tatbikatıymış. Ancak ikimiz de bilemedik.

Ben istifa ederek, mütareke döneminde Milli Mücadele için Anadolu’ya geçen subaylar gibi, Mustafa Kemal’in ordusuna katıldım.

Murat ise geri dönüşü olmayan bir sefere çıktı. Denizci deyimiyle yeni yolculuğunda, Pruvan Neta (Yolun açık), denizlerin sakin olsun Murat.”

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized