İçeriğe geç

O Komutan Murat Albay’ın annesinin kulağına ne söyledi

Merhum Deniz Kurmay Albay Murat Özenalp’in Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenine sadece Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu katıldı. Büyük protestolara maruz kaldı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi uygulamasına göre, Özenalp’in cenaze töreninde de şehit cenaze törenlerindeki usüle riayet edilmiş. Yani Genelkurmay Başkanı veya Kuvvet Komutanlarının katılması gerekmiyormuş. Ama Deniz Kuvvetleri Komutanı Bostanoğlu katıldı.

Hem de daha GATA’da sabah yapılan törende üniformalı komutanlara gösterilen tepki, camide yaşanacakların adeta habercisi olduğu halde.

O gün defin işleminden sadece 5 dakika önce telefon bağlantısı yapan Ulusal Kanal’a da söylediğim gibi, aslında tepkilerin hedefi Bostanoğlu değildi. Çünkü “kumpas” konusunda en çok gayret gösteren Komutanın Bostanoğlu olduğunu içerdekiler de dışardakiler de biliyordu. Tepki Genelkurmay ve hükümeteydi. Ancak tüm fatura Bostanoğlu’na kesildi.

Bostanoğlu’nun mecburiyeti yokken ve her türlü tepkiyi göze alarak törene katılmasının sebebi ne miydi?

Anne Samiye Özenalp’e başsağlığı dilerken, elini öptükten sonra kulağına fısıldadığı şu cümleydi:

“Ben buraya Kuvvet Komutanı olarak değil, Murat’ın arkadaşı olarak geldim.”

Protestolar sırasında Murat Albayın Dayısı Turan Çavdar’ın hemen orada Bostanoğlu’ndan özür dilediğini de belirteyim.

Özenalp Ailesi cenaze töreninden 3 gün sonra da hem verdiği desteğe teşekkür, hem de protestolar için Bostanoğlu’nu aradı. Bostanoğlu protestolar konusunda sadece şunu söyledi:

“Hiç önemli değil!..”

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized