İçeriğe geç

AKP’yi korkutan cemaat planı

Herkes HDP’nin barajı aşıp, aşmayacağıyla meşgûl. Ancak AKP’yi asıl korkutan senaryo, “paralel” adayların tüm partilerden Meclis’e sızacağı ve seçimlerden sonra biraraya gelip, grup kuracağı iddiası.

Bir anlamda diğer partileri de uyaran üst düzey bir AKP yöneticisi, Cemaatin “seçim planı” hakkında şunları söyledi:

“Paralel yapının AK Parti’den 8-10, CHP’den 3-5, MHP’den de 3-5 adayın seçilmesini sağlamak için planlar yaptığı yönünde bilgiler alıyoruz. Planın ikinci aşamasında ise bu milletvekillerinin seçimlerden sonra partilerden ayrılıp, Meclis’te grup kurmasının sağlanması var.”

“Paralel” adaylar konusunda partinin kontrol menakizmasına güvendiklerini, çok sıkı inceleme ve araştırma yaptıklarını, aldıkları ihbarları tek tek değerlendirdiklerini belirten AKP yöneticisi, asıl araştırmanın ise aday sayısı bin 500’e indirildikten sonra yapılacağını söyledi.

AKP yöneticisi, son araştırma için MİT veya Emniyet istihbarattan destek alınacağı yolundaki söylentiler için, “Olur mu öyle şey? Kendi imkân ve kaynaklarımızla araştıracağız” derken, bazı AKP yöneticileri, “Gerekirse MİT’ten de yardım istenir, neden olmasın?” yorumun yaptı.

Görünen, AKP işi sıkı tutacak. Ya diğer partiler? Acaba onların, “Aman paralelciler sızmasın” diye bir kaygısı var mı ki?!.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized