İçeriğe geç

Erdoğan’la gizlice görüşen MHP milletvekili kim

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin MHP’li bir milletvekilinin gizlice Erdoğan’la görüştüğünü açıklaması, partiyi karıştırdı. Görüşmeyi doğrulayan AKP’liler ise Erdoğan’la bir değil birkaç MHP’linin görüştüğünü öne sürdü. AKP’lilerin iddiasına göre, bu isimlerden birisi de Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş.

Bahçeli önceki akşam yapılan MHP Başkanlık Divanı toplantısında, Dışişleri Konutu’na Baykal’dan sonra bir MHP’li ismin de gittiğini ve Erdoğan’la görüştüğünü öğrendiğini belirterek,“O ismi şimdilik belirleyemedim, ama arıyorum. Görüşme ortamındaki diğer kişilere ulaşmaya çalışıyorum. Eğer doğru ise bulunca gereğini yaparım” dedi.

Bir AKP yöneticisi, Bahçeli’nin gündeme getirdiği bu iddiayı doğrulamakla kalmadı, “Erdoğan’la görüşen birden fazla isim var” açıklamasında bulundu. AKP’li yönetici, bu isimlerin kimler olduğuna ilişkin sorumuz üzerine, “Şimdilik Tuğrul Türkeş ve Murat Başesgioğlu’nu duydum” demekle yetindi.

Murat Başesgioğlu konuya ilişkin soruma “doğrudan ya da dolaylı yoldan bir görüşme talebi olmadı. ben de kimseyle görüşmedim” dedi. Tuğrul Türkeş’e ise tüm çabalarıma rağmen ulaşamadım, kendisi de geri dönmedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde Erdoğan’la görüşen Baykal, neler görüştüklerini anlattı. Buna rağmen CHP yine de karıştı, Baykal’a tepki gösterenler oldu. Bahçeli’nin açıklamalarından, MHP’lilerin Erdoğan’la görüşmesinin gizli yapıldığı anlaşılıyor. Yani belli ki, Erdoğan’ın bu görüşmelerden amacı kendisini hedef alan ve görüşmeyi reddeden Bahçeli’ye herhangi bir mesaj göndermek değil.

Önemli soru şu; Öyleyse Erdoğan, MHP’lilerle niçin ve ne görüşmüş olabilir?

CHP’den sonra MHP’yi de karıştırmayı mı amaçlıyor?

MHP’nin nabzını mı tutuyor?

Olası bir AKP azınlık hükümetine doğrudan ve dolaylı destek mi arıyor?

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized