İçeriğe geç

O Cem Amiral’in Emaneti… Kadir’i Kurtaralım!..

Kumpas ve Silivri’ye kurban verdiğimiz merhum Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’tan bize bir emanet kaldı. O emanetin adı Kadir. Tedavisinin tamamlanabilmesi ve yaşama tutunabilmesi için bizlerin, sizlerin yardımına ihtiyacı var.

Cem Amirali kaybettiğimizin ertesinde yazmıştım Malatyalı Kadir’in hikâyesini. Henüz 27’sinde, kanser illeti beynine kadar sıçramıştı. GATA’daki doktorlar, umudu kesmiş bir şekilde onu evine yollarken, Cem Amiral için ABD’den getirtilen ilaç umudu olmuş, otobüs terminalinden geri dönmüştü.

Cem Amiral daha hayattaydı. Kadir’in dramını duyan eşi Sevgi Çakmak, ilacın kalan son iki dozundan birinin ona verilmesini istedi. Verildi. Haberler iyiydi, Kadir’in değerleri iyi çıkmıştı. Cem Amiral yoğun bakımdayken geldi, aileyle tanıştı, teşekkür etti, birbirleri için duacı oldular.

Bir üçüncü doz kalmıştı. Cem Amiral son dozun randevu tarihinden 3 gün önce hayatını kaybetti.

Sevgi Çakmak’ın sözü vardı; O doz da Kadir’e verildi.

Gündem yoğunluğundan sizinle paylaşamadım; Adeta bir mucize gerçekleşti, Kadir’de yüzde 70 oranında iyileşme oldu.

Mucize gibi değil mi? Ama Kadir’in son bir doza daha ihtiyacı var. İşte bu en kritik aşamada büyük bir sorunla karşı karşıya kalındı. 21 günde bir verilmesi gereken doz verilemedi, süre hızla geçiyor.

Çünkü;

Bu ilaç çok özel muhafazayla ABD’den getirtiliyor, izne tabi, ama en önemlisi dozu 5 bin dolar civarında. Doktorlar seferber oldu, Sağlık Bakanlığı’na, Eczacılar Birliği’ne başvurdu, Kadir’in durumunu ve belgelerini sundu. İzin alındı. Lâkin para yok. Kadir bir çiftçi. Çakmak Ailesi’nin de bu parayı bir başına karşılaması imkânsız.

Sevgi Çakmak acısını yüreğine basmış, çırpınıyor, “Kadir, Cem’den bize emanet. Onun tedavisinin yapılmasını ve iyileşmesini çok istiyorum” diyor.

Vakıf, dernek, kişi her kim olursa olsun bizlerden yardım bekleniyor.

Kadir’i yaşatmaya, Cem Amiral’in emanetine sahip çıktığımızı göstermeye var mıyız?

Müyesser YILDIZ

2 Eylül 2015

Cem Amiral’in ilacıyla hayata tutunan Kadir yardımlarımızı bekliyor

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/o-cem-amiralin-emaneti-kadiri-kurtaralim-0209151200.html

Kategori:Uncategorized