İçeriğe geç

Zeynep Nasıl Kurtulur?

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi hakkında, “PKK terör örgütü değildir” dediği için dava açılması üzerine kıyametler koparıldı.

Ne de çabuk unutmuşlar; Ergenekon davalarında sırf avukatlık yaptıkları için tutuklanan ve “terör örgütü üyeliğinden” mahkûm edilenleri… Serdar Öztürk, Hüseyin Buzoğlu gibi…

Veya Silivri hakimlerinin, Ergenekon avukatlarının neredeyse tamamı hakkında “hakaretten” dava açtığını, büyük kısmının ceza aldığını…

Ya da duruşmalardaki haksızlık ve hukuksuzluklara tepki gösteren İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve Baro Yönetimi hakkında dahi suç duyurusunda bulunulduğunu…

Elçi’yi konuşan ve savunanların, Avukat Zeynep Küçük’ten haberi var mı acaba? 4 gün sonra hapse gireceğini duydular mı? Onun suçu, Ergenekon’un avukatlığını yapması veya Veli Küçük’ün kızı olması mı yoksa?

-Çakallar Sözüne 1 yıl 15 Gün Hapis-

Zeynep Küçük’ün suçu ne mi?

Ergenekon kumpasını uzun süre canla başla takip etti. Babasının suçsuzluğunu ispat için mahkemenin bazı kurumlardan birtakım evrakları getirtmesini istedi.

Günlerden 17 Şubat 2011’di. Talep ettiği evraklardan bazılarının geldiğini öğrendi. 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kalemine gidip, bunları istedi. Zabıt katibi, “İstediğiniz evrakları Başkan Beye göstereceğim, ondan sonra verebilirim” dedi.

Zeynep Küçük öfkelendi, yanındaki avukata, “Başkan böyle Bir şey yapmaz. Yanındaki iki çakal var ya, onların işidir” dedi.

O dönemdeki Başkan Köksal Şengün, üye hakimler de Sedat Sami Haşıloğlu ile Hasan Hüseyin Özese idi.

Küçük kalemden ayrıldıktan sonra tutanak düzenlenip, hakkında Haşıloğlu ve Özese’ye hakaretten suç duyurusunda bulunuldu, 3 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.

Silivri’deki yerel mahkeme de 1 yıl sonra Küçük’ü 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Verilen ceza 2 yılın altında kaldığı ve Küçük’ün hiçbir sabıkası olmadığı halde mahkeme cezayı ertelemedi, hükmün açıklanmasını geriye bırakmadı.

Dava temyiz edildi. Ancak Yargıtay 4. Ceza Dairesi de bu cezayı Aralık 2014’te onadı. Yargıtay’da “Cemaat” etkinliğini kıran değişikliklerden hemen önce. Son dakika golü gibi. Böylece hakkında hüküm kurulan ve kesinleştirilen tek avukat Zeynep Küçük oldu.

Zira, hakkında suç duyurusunda bulunulan ve cezalandırılan diğer avukat veya sanıkların mahkumiyetleri Yargıtay’daki yeni heyetler tarafından sonradan bozuldu.

-Yargıtay’da Zeynep Mesaisi-

Yargıtay’daki değişikliklerin ardından Av. Zeynep Küçük, hakkındaki mahkumiyet kararıyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na itirazda bulundu.

Gelen haberler, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Küçük’ün dosyasını ele aldığı yönünde. Başsavcılık itirazı kabul ettiği takdirde dosya 18. Ceza Dairesi’ne gidecek ve ya bozulacak ya da onanacak.

Sadece 4 gün var. Bu sürede bir sonuç çıkmazsa, Av. Küçük Çarşamba günü Savcılığa gidip, teslim olacak. Sonra doğru hapse!..

Av. Zeynep Küçük Ergenekon’un Yargıtay’daki temyiz duruşmasında babası Veli Küçük’ün savunmasını yaparken, başına gelen bu olayı da anlatıp, şunları söyledi:

“Bizi böyle teslim ve baskı altına almaya, eğmeye çalıştılar. Yapamadılar. Herkes bedel ödemeye hazırdı. Çünkü hepsi vatanseverdi. Bu dava böyle bir davaydı.”

Avukat Zeynep Küçük hapse girmeye hazırlanırken, onu mahkûm ettirenler nerede derseniz?

Sedat Sami Haşıloğlu ve Hasan Hüseyin Özese kumpaslar ortaya çıktıktan sonra görevden alınıp, başka illere tayin edildi… HSYK haklarında soruşturma başlattı… Haşıloğlu açığa alındı, geçtiğimiz günlerde de yurtdışı yasağı kondu…

Merakla bekliyoruz; Ne olacak şimdi?

Müyesser YILDIZ7 Kasım 2015Av. Zeynep Küçük… Babasını çıkardı, kendi girecek…

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/4-gun-sonra-hapse-giriyor-0711151200.html

Kategori:Uncategorized