İçeriğe geç

Acı buluşma

Bir zamanların “acı vatanı” Almanya’da bu Pazar, acı ama tarihi bir buluşma gerçekleşecek.

Çok değil, son birkaç yılda ne çok insan iktidar savaşlarına kurban edildi, unutulmayan, unutulamayacak, telafisi mümkün olmayan bedeller ödedi… Üç asker; Ali Tatar, Murat Özenalp, Cem Aziz Çakmak gibi.

Çakı gibi, geleceğin Genelkurmay Başkanı gözüyle bakılan genç askerler hapislerde çürütüldü. Evlerine sağ salim dönseler de üniformalarına veda etmek zorunda bırakıldılar… Mehmet Ali Çelebi gibi.

Ama ne Tatar, Özenalp, Çakmak’ın aileleri, ne Çelebi’ler pes etti. Dimdik, adalet için savaşmaya devam ediyorlar.

Tek bildikleri cezaevi, mahkeme yoluydu. İlk kez yurtdışına Almanya’ya Stuttgart’a gidiyor; Ahmet Tatar, Sema Özenalp, Sevgi Çakmak ve Keziban Merey Çelebi.

Oradaki Türklerle bir araya gelip, “Balyoz Cinayetleri”ni ve “Adalet İçin Dik Duruş”u anlatacaklar.

Bu tarihi buluşmayı organize eden de tanıdık bir isim; Buradaki çoklar gitmeye korkarken, bir başına Almanya’dan kalkıp Silivri’ye gelen, Sessiz Çığlık ve Adalet Nöbeti eylemlerine katılan, cenaze töreni ve mevlütlerde de bu aileleri yalnız bırakmayan, onlara şehitlik unvanı verilmesi için kampanyalar düzenleyen, görme engelli Ahmet Gül.

Evet, Almanya’daki dostlar acıyı, kumpası, ihaneti birinci ağızdan dinleyecek ve eminiz onların acılarını paylaşarak azaltacak, mücadelelerine de güç katacak.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized