İçeriğe geç

Ankara’da polis o parkı terk etti

Kızılay’da 36 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı araç saldırısından sonra bugün Güvenpark’la ilgili flaş bir gelişme oldu. Yıllardır Güvenpark’ın yarısında konuşlanan Çevik Kuvvet polisleri ve TOMA’lar buradan taşındı.

Katliamdan sonra iktidar saldırının vatandaşlara yönelik olduğunu belirtirken, bölücü terör örgütü Güvenpark’taki Çevik Kuvvet polislerinin hedef alındığını açıklamıştı.

Saldırının ardından Ankara’da güvenlik tedbirleri yeniden gözden geçirildi, kritik birimlerin bulunduğu bölgelerde bazı yollar ulaşıma kapatıldı.

Bu kapsamda 2013’teki Gezi olaylarından beri olaylara süratle müdahale için Güvenpark’ta konuşlandırılan Çevik Kuvvet’in de başka bir yere nakli gündeme geldi.

Birkaç gündür devam eden taşınma işlemleri tamamlandı ve Güvenpark bugün ibitarıyla boşaltıldı. Küçük bir kulübe dışında polislere ait tüm araç-gereç ve konteynerler Eylül 2011’de yine PKK’nın bombalı saldırı düzenlediği Kumrular Caddesi’ndeki Saraçoğlu bölgesine taşındı.

Yıllardır polislerin ve TOMA’ların giriş-çıkış yaptığı yere belediyeye ait bir kulübe ile bir belediye güvenlik görevlisi kondu. Güvenlik görevlisinin de sadece acil durumlarda Kızılay’a gelecek polis araçlarının içeri girmesine yardımcı olacağı öğrenildi.

Evet bugün Kızılay katliamının üzerinden tam bir ay geçti.

İlk haftalar herkesin patlamanın olduğu yere gidip, hayatını kaybedenler için karanfil, bayrak ve notlar bıraktığını biliyorsunuz.

Maalesef 15 günden sonra gidişler azaldı ve o katliam adeta unutuldu.

Anıta dönüştürülen bank alanının taşları bile düştü. Orası yeniden otobüs bekleme alanı olarak kullanılmaya başlandı.

Anlaşılan bugün birileri gelmişti ki, patlamadan sonra halen kapalı olan metroya giriş yerlerinden birisinin önünde, “Korkmuyoruz” notuyla birlikte 20 karanfil vardı.

Tekrar ve tekrar; Mekânları cennet olsun. Allah ailelerine sabırlar versin.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized