İçeriğe geç

Başka Kapıya!..

100 yılın hesaplaşmasında ülkenin ve milletin değil şahsi çıkarlarının peşinde olanlar gibi, casusluğu, ajanlığı, provokatörlüğü, ABD uşaklığı tescilli isimleri muhatap almadım, almam.

Lâkin 15 Temmuz’dan önce patronlarının kulübesinden, “Yatakta basıp şafakta asacaklar” diye havlayan birisi, yine o kulübesinden, “Hizmet, imkân olsa Abdülkadir Selvi ve Müyesser Yıldız’a maaş bağlamalı” buyurunca, iki kelam etmek farz oldu!..

Abdülkadir Selvi’ye mesajları nedir bilmiyorum. Sözümona “teveccühte” bulunurken, şahsımı hedef almaları da umurumda değil.

Önemli olan; Bu 10 kelimede, şecaat arz ederken sirkatin söylenmesi!..

Biliyoruz ki, davalar çuvalı büyüdükçe, soruşturma, kovuşturma ve yargılamalarda yanlışlıklar yapıldıkça, göbek atıyorlar.

Bu yanlışları ortaya koyup, “Aman dikkat!.. Davaların içi boşalmasın, FETÖ’yü sevindirmeyin” dememizden, onlar rahatsız olmayıp da kim olacak?

15 Temmuz Türkiye ve Türk Milleti’nin geleceği açısından tarihi bir dönüm noktası olduğu halde sağolsun devlet, o geceye dair bazı noktaların aydınlığa kavuşmaması için adeta özel çaba sarfediyor. Dahası, bundan rahatsızlık duyuluyor. Ama biz ülke ve milletimize sevdamız ve dahi mesleğimize saygımız gereği, o soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

Besbelli, ABD uşakları da gerçeklerin ortaya çıkmasından çok korkuyor!..

İşte bu yüzden bizleri de kendilerine “hizmet” ediyormuş gibi gösterip, yıllarca uyguladıkları o yöntemi kullanıyor; Sağ gösterip, sol vurmaya çalışıyorlar!..

“Aman yazdıklarımız FETÖ’nün işine yarıyor” diye korkup, gerçeklerin peşinden koşmaktan vazgeçeceğimizi sanıyorlar!..

Başka kapıya!..

“Sağ gösterip, sol vurmak” demişken;

Son Mehmet Görmez, Hakan Fidan ve Hulusi Akar yazılarından rahatsız oldukları, ama bunun üstünü böylesi bayağı bir mesajla örtmek istedikleri ortada.

“Bu telaş niye?” diye sormayalım mı?

Ya, bundan önce başcasusun peşpeşe yaptığı açıklamalar; Hedef ne?

“Darbeyi ulusalcı laik bir kesim yaptı” diyerek, YAŞ öncesi, TSK’daki son Atatürk’çülerin de tasfiyesini mi sağlama?

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın kendisini iki kez ziyaret ettiğini söyleyerek; Olası bir operasyonu mu engelleme?

Maaş meselesine gelince;

Birilerinin “avukatlığına” soyunduklarına göre anlaşılan o ki, bu provokatörler sadece ABD’den ve “FETÖ”den değil, başka yerlerden de maaş alıyor!..

Yine anlaşılıyor ki, bu bir “hizmet hareketi” değil, “maaşlı hareket”miş… Açıklasalar da öğrensek, kimdir o maaşlı elemanlar!..

“Müyesser Yıldız’a maaş bağlanmalı” öyle mi?

Ülkemizi ve milletimizi satarak elde ettiğiniz kirli servetlerinizle, kesip attığımız bir tırnağı dahi satın alamayacağınızı hâlâ anlamadınız mı?

Başka kapıya!..

Hangisine mi? Sizinle mücadele ediyormuş gibi gözüküp, Atatürkçü subayları hedef alan, aynı adreslerin avukatlığını yapan, yani farklı yollardan aynı menzile yürüdüklerinizin kapısına!..

Müyesser YILDIZ

28 Temmuz 2017

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/baska-kapiya-2807171200.html

Kategori:Uncategorized