İçeriğe geç

“Cami bombalayacak” ordu gitti “dindar” ordu geldi ama…

Sadece TRT ve Anadolu Ajansı’nın izlediği bir tören 26 Temmuz Cuma günü tüm gazetelerde sipariş gibi, birbirinin kopyası gibi (galiba gibisi fazla) haber oldu.

Bir gün önce Harp Akademileri Komutanlığı’nda 165’inci mezuniyet töreni yapılmış, törene devlet tam kadro katılmıştı. Haberde ön plana çıkartılan unsur ise devletin tam kadro bulunuşu değil, mezuniyet töreninden sonra ilk kez iftar verilmesiydi. Tören önceki yıllarda saat 17.00’de başlarken, bu yıl 19.00’da başlatılmış, peşinden iftara geçilmiş.

Belli ki, bilinçaltımıza bir mesaj gönderiliyor!..

Dile kolay, 2 yıl öncesine kadar “camilerini bombalama” planları yapan, “İyi ki bu generallerle savaşa girmemişiz” denilen bir ordudan, iftar programı düzenleyen bir orduya gelinmiş.

Söz “cami bombalama”ya gelmişken, sorayım:

Bu iddia ve komploların sahipleri Yargıtay’daki Balyoz temyiz duruşmalarını niye izlemezler? İzleseler, tutuklu askerlerin çoğunun o aşağılık suçlamadan beraat ettiğini, hazırladıkları öne sürülen “cami keşif raporlarının” noktası, virgülü, kelime hatasına kadar kes-kopyala-yapıştır olduğunu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’nın dahi “cami bombalama timinin liderine” beraat istediğini öğrenirlerdi.

Var mı, iftira atmak?… Gazete manşetlerinden infaz yapmak?… “Peygamber ocağı” olmakla övünen Türk Ordusu’nu böylesine “dinsiz-imansız” göstermek?.. İpe çekilen bir orduya, “son sözünü” bile sormamak?

Ama yaptılar… Görevlerini başarıyla tamamladılar!.. Nasılsa hesap soran da yok, “neredesiniz?” diye soran da!..

Türkiye “dinsiz ordu”dan kurtarıldı da daha güvenli, güçlü, sözü dinlenir, caydırıcı bir ülke mi oldu?

El cevap; PKK’nın katettiği mesafeye bakın yeter!..

Tüm bunları düşününce, Yaşar Nuri Öztürk’ün Kur’an’ın Yarattığı Mucize Devrimler kitabındaki şu örneği hatırladım: “İslâm düşüncesinin anıt isimlerinden biri ve Hanbelî mezhebinin kurucusu olan Ahmed bin Hanbel’e sordular:‘İki adamımız var: Biri takva sahibi, ama zayıf. Öteki günahkâr, ama güçlü. Hangisiyle gazaya çıkalım?’

İmam şöyle dedi:

“Takvası değil, gücü fazla olanla yola çıkın! Takvası fazla olanın takvası kendine, zayıflığı Müslümanlara mal olur. Gücü fazla, takvası az olanın ise günahı kendine, gücü Müslümanlara mal olur!”

İnşallah meramımı anlatabilmişimdir!..

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized