İçeriğe geç

“Ölürüm de fakülteme böyle gitmem”

Ergenekon davasında tutuksuz yargılanırken, 5 Ağustos’ta 15 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılıp, Silivri Cezaevi’ne konan 75 yaşındaki İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun, “canlı cenaze gibi” hastaneye kaldırıldığını Tuncay Özkan’dan duyduk.

1 haftadır Silivri Devlet Hastanesi’nde yatan Prof. Alemdaroğlu’yla ilgili maalesef başka olumsuz haberler de geldi. Kapıda 6 jandarmanın beklemesi, aileye nefes aldırılmaması, içeri bir portakal, bir kutu sütü bile sokturulmaması, sonunda eşinin, “Ne yapayım, buraya inek mi getireyim?” diye isyan etmesi,

İlgisizliğin had safhada olması, CHP milletvekillerinin AKP’li Anayasa Komisyonu Başkanı, eski İstanbul Üniversiteli Burhan Kuzu’yu devreye sokmak zorunda kalması gibi…

En fecisi ise şu;

Prof. Alemdaroğlu İstanbul Tıp veya Cerrahpaşa’ya naklini kesinlikle istemiyor. Neden mi? Kelepçeyle götürüleceği için.

Malûm, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Genel Cerrahi üzmanlığını, doçentlik ve profesörlüğünü bu fakülteden aldı. Ardından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Nihayetinde de İstanbul Üniversitesi Rektörü oldu.

İşte bu yüzden, “Ölürüm de kendi fakültelerime kelepçeyle gitmem” diyormuş.

CHP’li eski Savcı İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz’ün ifadesiyle, “Vatanseverleri, ömrünü vatan savunmasına verenleri tutsak ederken, kendilerinin beyt-ül malı (devlet malı) çalmasını resmileştirenler” böyle bir duruşu anlayabilir mi?

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized