İçeriğe geç

Fatih Hilmioğlu Odatv’ye konuştu

Dünyalar güzeli oğlunu kaybettiğinde, evinde kalıp ağlamasını, o büyük acıyı eşiyle paylaşmasını bile çok görüp, Sincan Cezaevi’ne tıkmışlardı.

Sevinemese de, yüreği içerde kalsa da bugün artık özgür. Ve şu saatlerde Ankara’ya doğru yola çıktı. Evine geliyor. Özgür ilk gecesini evinde geçirecek.

Fatih Hoca’ya İstanbul-Ankara yolunda telefonla ulaştım. “Hızla evime gidip hem dinlenmek, hem de bir an önce hastaneye yatıp, tedavimi yaptırmak istiyorum” dedi.

Tercih ettiği hastane, karaciğer naklinde uzman olan Başkent Hastanesi. Tepeden tırnağa tüm tetkiklerini burada yeniden yaptıracak olan Fatih Hoca’yı henüz AKP’den arayan olmamış.

Teşekkür etti. Önce bu davalardaki haksızlık ve hukuksuzlukları cesaretle dile getiren gazeteciler ve hukukçulara, sonra da kendisine sahip çıkan Türk Milleti’ne.

Zindanlarda kendisinden daha ağır hasta olanları, kendisinden daha uzun süredir yatanları hatırlatıp, “Sevinemiyorum” dedi.

Adaletle ilgili de şu mesajı verdi:

“Her şeyden önce adalet… Adaletin olmadığı yerde değil devlet, insanlık da olmuyor. Adalet sadece devlet olmanın değil, insan olmanın da gereğidir.”

Devletlûlar anlar mı acaba?

Hoşgeldiniz Fatih Hocam. Acil şifalar. Sizi Türk doktorlarına emanet ediyoruz.

Müyesser Yıldız

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiye-ile-ilgili-oyle-kritik-bir-madde-var-ki-31102003.html

Kategori:Uncategorized