İçeriğe geç

Sabotaj!..

Soma faciası elleri, dilleri, kalemleri kilitledi. Ama başka faciaları da yazmak, anlatmak gerek.

Barzani Irak’ı resmen bölmeye, “Kürdistan’ın bağımsızlığını” ilân etmeye hazırlanıyor. Neye güveniyor; Türkiye’ye…

Suriye de fiilen bölündü, PKK’nın uzantısı kantonlarını kurdu. Buraların da Barzani’nin kontrolünde olması kavgası veriliyor. Türkiye’nin yardım ve desteğiyle…

PKK her evi silahlandırmış, İmralı-Ankara-Kandil trafiği devam ediyor. 19 Mayıs günü bile Başbakanlık’ta “çözüm zirvesi” yapılıyor. Ne mi konuşuluyor? Kandil’den dönüp, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’yla masaya oturan BDP’lilerin verdiği bilgiye göre, “Çözüm sürecinin yasal zemine kavuşturulması”… İktidarın cevabı mı; “Üzerinde çalışılıyor”muş!..

PKK ne talep ederse etsin, ne söylerse söylesin; İktidar sahiplerinden, “Edepsizler, mezar soyguncuları, sürüngenler, vicdanlarına beton dökülmüşler, alçaklar, hainler, insan müsveddeleri” laflarından herhangi birini duydunuz mu?

-Bugün Hepimiz Yunanız-

Soma faciasının olduğu gün AİHM, Kıbrıs Barış Harekâtından dolayı Türkiye’yi 90 milyon Euro tazminata mahkûm etti, “İşgâlcisiniz” demeye getirdi.

İktidar sahiplerinden, “Ödemeyiz” dışında bir tepki, bir hakaret cümlesi geldi mi?

Irak’ın üçe bölünmesi için çalışan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, “Kıbrıs’ı birleştirmek” üzere Ada’da. Kıbrıs Barış Harekâtı üzerine Türkiye’ye ambargo uygulanmasına öncülük eden Biden!..

Medyamız “tarihi ziyaret” sayıyor. El hâk doğru, Kıbrıs’a da el koyma, Türkiye’nin Akdeniz ikmal yollarını kapatma anlamında tarihi!..

Biden geçen Eylül’de görüştüğü Rum Lider Anastasiadis’e, “What can we do for you Mr. President-Sizin için ne yapabiliriz?” diye soruyor, Rum Lider de Maraş başta olmak üzere Kıbrıs’ı istiyordu.

İktidar sahipleri değil kızmak, Biden’ın Kıbrıs gezisini “Pozitif bir gelişme, Kıbrıs müzakerelerine yeni bir momentum” telâkki ediyor.

Mart ayında ABD, Yunanistan ve İsrail Akdeniz’de doğalgaz tatbikatı yaptı… Ada’yı ziyaret eden Amerikan-Yahudi Komitesi, Rum kesiminin tezlerine destek verdiğini açıkladı…

Rum Lider Anastasiadis son 15 günde şunları söyledi:

“Türkiye doğal gaz konusunda ortak değil, müşteri… Doğal gaz yataklarının kullanımı konusunda egemenliğimiz müzakere masasına konulamaz… Kıbrıs sorunu Türkiye’nin AB üyeliği için bir ön şarttır…”

İktidar sahipleri, Rum Lidere en azından “Mezar soyguncusu” gibi bir söz söyleyemez miydi?

Rum kesiminde iktidar partisi DİSİ’dir. 25 Mart 1821 kanlı Yunan ayaklanması, yani Osmanlı’dan bağımsızlıklarını kazanmalarının yıldönümünde, “1821’den ilham almayı” önerip, şu açıklamayı yaptı:

“Yunanlar nasıl 25 Mart 1821’de Osmanlı İmparatorluğu’na karşı ayaklanıp, Yunanistan’ı kurdularsa, bugün biz de Türk işgâlinden ve Türk askerinden kurtulmak hedefiyle mücadele ediyoruz.”

Türkiye’nin sözde stratejik müttefiki Obama da Yunanistan’ın bağımsızlık bayramını 10 gün gecikmeyle Beyaz Saray’da kutlarken, “Yunan Bağımsızlık Günü’nde ABD ve Yunan kültürünün derin ilişkileri olması büyük bir onur. Amerikan demokrasisinde Yunan tarihinin rolü çok büyük. Biz müttefikler olarak her zaman sırt sırta olacağız” dedi. Sözlerini Yunanca, “Bugün hepimiz Yunanız. Çok yaşa Yunanistan!” nidalarıyla bitirdi.

Kendilerini “Yeni Osmanlıcı” sayan iktidar mensupları, bunları duymadı bile!..

Biden Kıbrıs’ta… KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’yla da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görüşecekti. Ancak Rum kesimi bastırdı(!), Biden da Eroğlu’yla görüşmesini basın binasına kaydırdı.

Ne kadar “Pozitif bir gelişme ve Kıbrıs müzakerelerine yeni bir momentum” , değil mi Sayın Davutoğlu?

Görüldüğü üzere, Türkiye’deki iktidar sahiplerinin gücü sadece Türklere, Soma’daki yaralı, acılı insanlara yetiyor.

Soma’da “sabotaj” var mı, yok mu bilemem, ama Türkiye’ye büyük bir sabotaj düzenlendiği çok açık.

Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak, Şirinyer ve Eskişehir’e kucak dolusu sevgiler

Müyesser YILDIZ

21 Mayıs 2014

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/turkiyeye-buyuk-bir-sabotaj-duzenleniyor-2205141200.html

Kategori:Uncategorized