İçeriğe geç

PKK Bunu da Yaptı: “T.C. Mahkemelerinin Boşanma Kararı Geçersizdir”

90’lı yıllar 3 günlük gelinken, Yüzbaşı eşiyle Diyarbakır’a gitti. Akşam yemeğinde misafirleri vardı. Neşeyle yemeklerini yerken salonun duvarı delindi. Gördükleri bir roketatardı. Yere yatarak canlarını kurtardılar. 3 günlük gelinin saçları o gece bembeyaz oldu.

Bu örneği niye mi verdim; Cizre’de olayların olduğu günlerde askerler eş ve çocuklarını kışlaya taşımışlar da onun için.

Terörle mücadelede çok bedeller ödendi, ama bitirme noktasına da gelindi. Ne zaman ki, devlet bölücü teröristleri muhatap alıp masaya oturdu, işte ondan sonra eşkiya hükümdar oldu.

Bölgedeki vatandaşlar devletten umudunu kesmiş, olan biteni Batı’daki tanıdıklarına bildiriyor.

Mesela Ağrı’daki sözde PKK mahkemelerinden söz ediyorlar. Meclis’te Ağrı’yı bilenlere soruyorum, “Evet, maalesef doğru” diyor, hatta “PKK hâkimlerini” isim isim sayıyorlar.

Mardin’de sözde PKK vergi dairelerinin tüm işyerlerine gidip, “Bundan sonra T.C.’ye değil, bize vergi vereceksiniz” dediğini, herkesi nasıl haraca bağladıklarını anlatıyorlar. Meclis’te Mardinli eski bir siyasetçiye soruyorum, şu karşılığı veriyor:

“Evet, bana de geldiler. Valiye gittim, ‘ne yapabilirim?’ dedi.”

PKK’nın köy korucuları için infaz listeleri hazırlattığını duymuşsunuzdur. Son 1 yıl içinde onlarca korucuyu da katlettiler.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in geçmişte “paralel yapılanma” dediği KCK’nın başı Cemil Bayık iki gün önce Alman Die Welt Gazetesine konuştu. “Geçmişte yaptığınız, ama bugün pişman olduğunuz bir olaya örnek verebilir misiniz?” sorusunu şöyle cevapladı:

“Örneğin, Türkiye’de köy korucularına karşı takındığımız tavır. Bir kongremizde bu kişilerin isimlerini açıklama kararı almıştık. Ancak bugün, bir zamanlar bize karşı düşman gibi olan köy korucularının çoğuyla şimdi irtibat halindeyiz. Şimdi bizi destekliyorlar. Hatalarımızdan ders çıkardık.”

Koruculara tehdit mi, günah çıkarma mı belli değil, ama bakmayın Bayık’ın bu sözlerine. Tunceli’den sonra Şırnak’ta da korucuların listesini, hem de fotoğraflarıyla birlikte dağıtmışlar. Kime mi, hani “PKK’nın polis gücü” yollarda kontrol yapıyor ya, onlara. Kontrollerde gördükleri korucuları infaz edeceklermiş. O yüzden korucular yollara çıkamaz, şehirlere gidemez olmuş.

“Bu da mı oldu?” dedirten son haber kritik bir ilimizden; H.Ö. isimli vatandaş eşinden boşanmış. PKK, “T.C. mahkemelerinin boşanma kararı geçersizdir. Bizim mahkememize geleceksiniz, biz karar vereceğiz” şeklinde haber göndermiş. Çaresiz gitmişler, “boşanabilirsiniz” demişler. Olayı duyan gören ve bilenlerin şu sözleri ise kelimenin tam anlamıyla ibretlik:

“Bizim mahkememiz binada, onlarınki çadırda. Tek fark bu!..”

Türkiye’nin en önemli ve öncelikli meselesi budur. Zira dün MHP Lideri Bahçeli’nin de söylediği gibi, “AKP iktidarı Doğu’dan kademe kademe geri çekilmekte, Türkiye çatır çatır parçalanmaktadır”!..

Mamak, Şirinyer, Eskişehir, Malatya, Antalya ve Foça’ya kucak dolusu sevgiler

Müyesser YILDIZ

7 Ocak 2015

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/t.c.-mahkemelerinin-bosanma-karari-gecersizdir-0701151200.html

Kategori:Uncategorized