İçeriğe geç

O Generalin Eşi İntihar Etti

Bu yılki YAŞ toplantısında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan sadece bir general emekliye sevk edildi.

O general, 15 Temmuz’dan sonra Tuğgeneral olan ve bu rütbesinde henüz ikinci yılını dolduran Ergun Kahraman’dı.

İşte bu generalin eşi Güzide Kahraman’ın önceki gün oturdukları Ankara’daki Milli Savunma Bakanlığı lojmanın bodrumunda, eşinin silahıyla intihar ettiği öğrenildi.

44 yaşında ve öğretmen olan iki çocuk annesi Güzide Kahraman’ın intiharında, bir çocuğuyla ilgili sorunların yanısıra eşi ve kendisi hakkında “FETÖ bağlantısı” iddialarının rol oynadığı bildirildi.

-Bank Asya’da Hesap-

15 Temmuz’dan sonraki YAŞ toplantısında terfiyle birlikte Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı’nda iki numara olan MÜHAYM (Müşterek Hedef Analiz Yönetim Merkezi) Başkanlığı’na atanan Tuğgeneral Ergun Kahraman, bu görevde sınır içi ve sınır ötesi tüm terör hedeflerinin değerlendirilmesi ve FETÖ ile mücadele çalışmalarında aktif rol oynarken, 1 yıl sonra Komutanlık emrine alınarak, pasifize edilmişti.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı kulislerinde konuşulan iddialara göre, pasifize edilmesinin sebebi kendisi veya eşinin Bank Asya’da hesabının olduğunun ortaya çıkmasıydı.

Yapılan mülakatta Kahraman’ın, otomobil almak için Bank Asya’dan kredi aldığını söylediğini belirten yetkililer, sonrasında hakkında “FETÖ iltisakına” dair başka bilgilerin daha geldiğini, bunun üzerine aktif görevden uzaklaştırılarak, istifa etmesi veya emekliye ayrılmasının beklendiğini, ancak Kahraman’ın buna yanaşmaması üzerine emekliye sevk edildiğini anlattılar.

Müyesser YILDIZ

1 Eylül 2018

Odatv Link: https://odatv4.com/yazar/muyesser-yildiz/o-generalin-esi-neden-intihar-etti-01091816.html

Kategori:Uncategorized